Onko jollakulla kokemusta? Ensinnäkin että onko ne koot ihan normaalit, mulla on normaalisti koko s, joskus menee xs.
Mulla on tilauksessa lökärit ja kaks paitaa, eli mitä kokoa kannattais ottaa?
Ja sit toiseksi että kuinka kauan sillä paketilla kestää tulla? Ja tuleeko ihan normaalisti postiin niin että voin hakea sieltä? :) Kiitos jos joku osaa auttaa!
Hollister
19
7315
Vastaukset
- kikkakkuukko
Ostin jenkeissä ollessani hollisterilta vaatteita ja mielestäni ehkä vähän pienempiä kuin normaalisti. Suurin ongelma tulis varmaan farkuissa joita ei kuitenkaan ilmeisesti ole ostamassa. Eli osta vaan S kokoa :) Ja kyllä ne vissiin tulee normaalisti postiin.
- Randomijokuu
Mullakin on melkein samat vaatteet tilauksessa. Kauaks se toimitus kestää?
- Hollister tilaaja
jos on 153 cm pitkä, mikä koko? onko kokoja?
- abercrobie
Oon itse ostanut monta kertaa hollisterilta ja abercrombielta vaatteita, toimitus kestää noin viikon ja tulee suoraan kotiovelle:) oothan huomannut toimituskulut? eli 25 euroo
Itselläni koot ovat iha normaalit, en oo huomannu mitää et olis pienmpii- Ovat pienempiä
Selvästi ovat mitoitukseltaan pienempiä. Olen kokoa M ja Hollisterin vaatteet ovat kaikki kokoa L kun M ei mahdu. En tilaa vaatteita mistään vaan ostan suoraan liikkeestä kun piipahdan Tukholmassa.
- Heeeeenski
Ovat pienempiä kirjoitti:
Selvästi ovat mitoitukseltaan pienempiä. Olen kokoa M ja Hollisterin vaatteet ovat kaikki kokoa L kun M ei mahdu. En tilaa vaatteita mistään vaan ostan suoraan liikkeestä kun piipahdan Tukholmassa.
Jep, hollisterin vaatteet ovat pienempiä. Olen kokoa xs, ja hollisterin hupparini on kokoa M. Housujeni koko on s, ja myös collarini on kokoa M.
- pieniä
Hupparit on hihoista ihan normaaleja, mutta tosi lyhyitä. T-paidat on myös pienempiä, mutta ei pituudessa baan yleisesti hieman pienempiä. Housuissa hieman pienempi ero, mutta yhtä kokoa isomman ottaisin kuin normaalisti jos tilaa.
- raipatirai1
onko kukaan tilannut hollister suomi nettikaupasta? Onko se luotettava,vai pitäisikö maksaa enemmän ja tilata sieltä a,erikasta?
- raipatirai1
korjaan,amerikasta :)
- huijausta
hollister suomea ei ole olemassakaan, täyttä huijausta sekin ! Oikea sivusto on http://eu.hollisterco.com/
- huijattu!
älä missään tapauksessa tilaa suomi hollisterista, huijausta ja huonoa laatua!:(
- huijattu!
huijausta kirjoitti:
hollister suomea ei ole olemassakaan, täyttä huijausta sekin ! Oikea sivusto on http://eu.hollisterco.com/
onko jollain kokemusta saako suomi hollisterista rahat takaisin, jos palauttaa tuotteet?
- -sambaa •
Mä oon miettiny ihan samaa, oon lapsi oon n. 140cm nii menisiköhän mulle xs? Olen aika laiha, ja hollisteril on ihanii vaatteita
- Neljätoistaveee
Ite oon sen 160 cm pitkä. Lähes kaikki mun muut vaatteet on s tai m kokoa. Hollisterilla on todellakin normaalia pienemmät koot. Esim, lökärit ja normihuppari on kokoa L. Sitten taas t-paidat, ruutupaidat, neuleet ja pitkähihaset on normaalisti M kokoa. Tosin se koko tietysti riippuu siitä, miten löysää/kireää vaatetta haluaa.
- dnckldvndklajdpv
Itse olen normaalisti xs, mutta hollisterin hupparit mulla s.
- Hollisterfani
Jos tilaan hollisterilta vaatteita niin kaivan menee suurinpiirteiden että tilaus tulee? Tuleeko tilaukset myös normaalisti että ei mene tuleihin?:)
- asd2
noin viikko, ei pitäisi mennä tulleihin
- Hollisteri
heissan! oon tilannu huppari, 3 paitaa, kahet lökärit ja hajuveden. Tyytyväinen olen! huppari kokoa s, paidat xs, lökärit s ja hajuvesi tuoksultaan jasmiini. tänään tilasin abercrombielta ja hollisterilta yhteensä 2 hupparia, kolme paitaa ja shortsit <3
- Hiljaa12
Eli onko siinä postikulut jotka pitää itse maksaa? Haluaisin tilata sieltä pari paitaa ja housuja niin minkä kokoisia vaatteita mun pitäis tilata kun oon 155cm pitkä ja lastenkoossa Mä oo 152/156. 😊 Ja onko Ambercrombiella sama eli se postikulu maksaa? Kuinka paljon se maksaa? 😊
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3539513Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat885952Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3665562SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden983933Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33352Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien682905Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal762875Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,52663Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72598- 1142568