Pohjoismaihin pakenee tuollaisia paljon ?

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2013021416677728_ul.shtml

Kukkahattuhyysärit ottavat hymyillen vastaan kaikenlaista huuhailijaa afrikasta jne.

Taitavat aika monet kipittää omien raakojen tekojen vuoksi pakoon omista maistaan ?

Suomihan piti kalleudestaan kuuluisaksi tulleen oikeudenkäynnin myös ruandalaiselle. Kokonaiskulut olivat muistaakseni 7 miljoonaa euroa !

Vertaukseksi sanotaan että Heinolan reumasairaalaan ei löytynyt 2 miljoonaa euroa !
367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olisi hyvä, jos raha loppuisi ja leipä kapenisi herroilta, niin nähtäisiin, vieläkö hyysäillään. Pahin tilanne on EU:n olemassa olo, koska se toimii "lupauksena" vapaasta elättämisestä, sairaanhoidosta ja liikkumisesta. Kyllä kai tuollaiseen kaikki haluavat tulla, kun vaihtoehtona on "ei yhtään mitään" eli lähestulkoon nolla-tilanne. Kyllä hommaa pitäisi kuitenkin toppuutella.

Tulokkaat ovat rauhallisia, mutta ei niitä kauheasti kaivata, jos täällä iskee euron kova kriisi kunnolla päälle, kaikille tulee hätä käteen. On jotenkin kummallista, että afrikkalaisille esim. raflaava elämä ei järjesty mitenkään muuten. Kyllä ne ovat hormonit ja köyhyys, joka pistää porukkaa hakemaan jotain vaihtoehtoja. Keskenään taitavat olla aika paljon pääkaupunkiseudulla.

Olen monta kertaa miettinyt sitä aikaa, kun suomalaiset itse lähtevät Suomesta ja tänne jäävät pelkät demarit ja muut hyysärit. Muut joutuvat luovuttamaan näiden vallankätisijöiden edessä, kun heidän pitää kaikki jakaa ja sosialisoida.

Sitten, kun muut suomalaiset ovat taas asettuneet jonnekin, demarit ja hyysärit tulevat tietenkin hyödyntämään veroja perässä. Ei ne yksin kauan pärjää, maa siirtyy afrikkalaisten haltuun vähitellen.

Semmoista tämä nyt on, kotimaiset asukkaat eivät ole vallanhimoisia, vain vasenreuna ja demarit, he vaan kyllä degeneroituvat kaiken aikaa entistä sosialistisemmiksi, eivät enää edes erota mitään muuta. Joukkoon kuuluvat myös kokoomus-velmut.

Äänestä

on raukkamaista tuomita linnaan. ainoa tapa on munista hirteen ja kituen kuolemaan.
em. tapa opettaa kaikkia tulevia rikollisia,se on varmaa. eivät ainakaan tänne tule.

Äänestä

Kyllä kuolemantuomio on aika ottaa käyttöön suomessa!
Esim joukkoraiskauksesta koko sakki killumaan torille!Lokit ne siitä pikkuhiljaa
Ottaa kiertoon!jos on liian raakaa herkille viherhyysäreille niin
riihimäen ongelmajätelaitos on siisti ratkaisu!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Taas tuollaisia kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2013021416677728_ul.shtml

Kukkahattuhyysärit ottavat hymyillen vastaan kaikenlaista huuhailijaa afrikasta jne.

Taitavat aika monet kipittää omien raakojen tekojen vuoksi pakoon omista maistaan ?

Suomihan piti kalleudestaan kuuluisaksi tulleen oikeudenkäynnin myös ruandalaiselle. Kokonaiskulut olivat muistaakseni 7 miljoonaa euroa !

Vertaukseksi sanotaan että Heinolan reumasairaalaan ei löytynyt 2 miljoonaa euroa !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu