Viime viikolla tuli uitua ma-pe. 15 kilometriä yhteensä. Sain ummetuksen. Koko aikana ei tarvinnu pöntöllä käydä. lauantaina sain mahan pelaamaan kahvin avulla. Sunnuntaina ei enää auttanu. Oon myös lisänny raejuustoa ja tonnikalaa ruokavaliooni kun olen käynyt nyt myös punttisalilla. Nyt paino näytti paria kiloa enemmän kuin viikko sitten. Olen laskenut kalorit ja ne on olleet pienet. Joten urheilu pilasi jo pitkään olleen laihdutuskuurini ja lihotti minua. Miten tästä eteenpäin ?
Kova urheilu teki ummetuksen
****tuttaa
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Oon syöny ruisleipää voilla ja meetwurstilla, kotiruokaa ym enemmän yms, jos saisi mahan kuntoon. Ei auta. Urheilu rupes lihottamaan ja ei lähe enää tavaraa ulos
No nyt lähti kun vetäisin kerralla koko 400 gramman raejuustorasian. Jatketaanhan perkele urheilua, vaikka sitten v i t t u i l l e s s a an
Ei tuo urheilu mitään lihota. Päinvastoin. Mutta murkinointipuolessa voi olla korjaamisen varaa. Syöthän riittävästi kasviksia? Saathan riittävästi rasvaa? Käy ihmeessä lääkärillä, jos et pääse eroon ummetuksesta.
Ei se tavara siellä mitään lihottavaa ole. Pidemmän aikavälin trendi vasta kertoo totuuden, eli kokeile nyt ensiksi vaikka kuukausi tuota ja lääkärin apua jos ei kamaa tule ulos.