TURKU: techo lovers

moi! onks täällä muita tekno ym.elektronisen musan rakastajia,jotka vois esim.alkaa kokoontua säännöllisesti jonnekin bilettään hyvän musiikin tahdissa? Ite rakastan teknomusaa,mut saman tyyliset kaverit puuttuu.

käyn klubeilla,mut niissä ei aina sellasta musaa ku pitäs.yhen paikan tiedän ja haluaisin joskus mukaani techno-musaa rakastavia tyyppejä joraileen.

persoonallinen ulkonäkö ei haitaksi... ;)
3370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ite oon Oulusta, mutta Turussa(kin) tuttuja, jotka konemusaa harrastaa, ja käyn silloin tällöin bileissä siel E-Suomessa, mm.Turussa ja Helsingissä. Mitä musaa sä kuuntelet? Ite kuuntelen enimmäkseen hard housea, hard trancea, hard corea, trancea ja big beat:ia, mutta myös psykebileissä ym. oon kyllä meno päällä :)
Sanoit, että käyt klubeilla, mut siel ei tuu aina oikeen mieleistä musaa. Tarkotatko reivejä vai yleensä tanssibaareja? Ite en kyl perusbaareis oikeen viihdy, mut rave-bileisiin oon kyl koukahtanu ihan totaalisesti. Niihin oon melkeenpä aina valmis lähtemään, bilevaatteet oottaa aina tuolin karmilla, jos ei oo jo päällä.

Äänestä
  • MInkä ikäinen olet? Kuuntelen kaiken näköistä konemusaa.Käyn tanssibaareis koska ei oo muutakaan vaihtoehtoa. Kotona kuuntelen sit mielimusiikkiani.

    sanoit:"Niihin oon melkeenpä aina valmis lähtemään, bilevaatteet oottaa aina tuolin karmilla, jos ei oo jo päällä. " :) joo.itellä olis kans meno päällä jos löytys samanhenkistä kaveria ja lempimusatyylini ravintola.

    Äänestä

  • TechnoForever kirjoitti:

    MInkä ikäinen olet? Kuuntelen kaiken näköistä konemusaa.Käyn tanssibaareis koska ei oo muutakaan vaihtoehtoa. Kotona kuuntelen sit mielimusiikkiani.

    sanoit:"Niihin oon melkeenpä aina valmis lähtemään, bilevaatteet oottaa aina tuolin karmilla, jos ei oo jo päällä. " :) joo.itellä olis kans meno päällä jos löytys samanhenkistä kaveria ja lempimusatyylini ravintola.

    Oon 18 ja ilmeisesti pahin bailausputki päällä ollu n. vuoden. :) Rave-bileis juoksen. Et oo käyny testaamas? Konemusaa on kyllä NIIN monenlaista. Itelle ei mm. eurodance mee yhtään vaan tahtoo rankempaa, kuten Proteusta. Mun mielestä tanssibaarit ei erityisen hyvä vaihtoehto oo, mut riippuu tietenki, mitä sieltä hakee. Heti ku pääsin pahimmasta "Saan mennä luvallisesti baareihin" -innostuksesta, aloin käydä raveis. Ja siihen maailmaan jäin. Ne on aivan eri juttu kuitenki ku perus baari-känniörvellystouhu. Parhais bileis tuntuu niinku tulis toiseen maailmaan, vaik ois ihan selvin päin :)

    Turussa hyviä bileitä ainaki Locot Klubilla. Viime Locot oli muuten parhaat, mis oon ikinä ollu. Aamubileetki klo 5-12 ehdoton ! Tulevia bileitä Turussa: perjantaina 10.9. Loco presents Finrg Tour, Klubi ja 13.10. Mental Reset, Klubi. Kannattaa käydä osoitteessa www.klubitus.org ja siel o kalenteri rave-bileist, jos kiinnostaa. Ite oon siellä rekisteröityneenä jäsenenä nimimerkillä ee102.

    Turkuun oon aatellu tehä täs bilereissun taas jossain vaihees, mut varmaan ensin Helsingin Fury the Resurrectioniin 9.10. tai Tampereen Tranzexperienceen siitä viikko eteenpäin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


IchLiebeTechno kirjoitti:

moi! onks täällä muita tekno ym.elektronisen musan rakastajia,jotka vois esim.alkaa kokoontua säännöllisesti jonnekin bilettään hyvän musiikin tahdissa? Ite rakastan teknomusaa,mut saman tyyliset kaverit puuttuu.

käyn klubeilla,mut niissä ei aina sellasta musaa ku pitäs.yhen paikan tiedän ja haluaisin joskus mukaani techno-musaa rakastavia tyyppejä joraileen.

persoonallinen ulkonäkö ei haitaksi... ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu