Kansalaisaktivismia

Parkkihallissa vammaispaikalla joku kaljupää keski-ikämies istui valkoisessa japsimaaturissa ja lörpötteli puhelimeen. Tämä olisi vielä mennyt, mutta hänellä oli auto käynnissä.

Koputin ikkunaan.




(aktiivista naurua)
451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hänellä oli myös tuntemattoman valmistajan kansitakki, kravatti ja kauluspaita. Yleinen mauttomuus tulvahti ulos tunkkaisesta autoilmasta.


(raikasta naurua)

Äänestä

Hyvä, reipasta toimintaa.

Riskiähän tuo. Ja jos jaksaa kuunnella vastauksen.

Äänestä
  • Tuossa on sen verran perää, että täällä päin maailmaa ei ihan joka auton ikkunaan kannata koputella.

    Jotenkin silkka idiotismi saa vereni kiehahtamaan.



    (naurua yli kiehumispisteen)

    Äänestä

jos oli vammaispaikalla niin on esiteltävä hänelle potkunyrkkeilyä jonka jälkeen hänellä on syy olla vammaispaikalla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nasdaq kirjoitti:

Parkkihallissa vammaispaikalla joku kaljupää keski-ikämies istui valkoisessa japsimaaturissa ja lörpötteli puhelimeen. Tämä olisi vielä mennyt, mutta hänellä oli auto käynnissä.

Koputin ikkunaan.




(aktiivista naurua)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu