Miksi ostaa preemiumi

Heittäkö siinä rahaa kankkulan kaivoon.

Ainakin markkinoinnin uhriksi siinä joutuu. Pulittaa kymppi tai pari ylimääräistä jotta saa lisää elektroniikkaa mikä taatusti kestää ja on sen arvoista :)
791
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jep. Preemiumia tilattu, uusi VW Passat Highline. Pari vikkoa vielä odoteltava. Elektroniikkaakin riittää.

Äänestä
  • Kannattaisi ostaa mieluummin käytetty kinneri siltä hesalaiselta joka täällä mainostaa. Et maksaisi ylihintaa lasipalatsiin.

    Äänestä

  • Miesten mies kirjoitti:

    Kannattaisi ostaa mieluummin käytetty kinneri siltä hesalaiselta joka täällä mainostaa. Et maksaisi ylihintaa lasipalatsiin.

    Kyllä naurattaa nettiauton sossupummit, jotka yrittävät viikosta toiseen saada ylihintaa osamaksuromuistaan. Säälittävää yrittää saada osamaksuromusta järjetöntä hintaa. Toiset ovat jopa omalla nimellä eli nolaavat itsensä valtakunnallisesti.

    Äänestä

  • Sinä "IlmanMuuta" olet oiva eimerkki siitä ettei Preemium kaikille ole SE juttu. Olet tilannut ihan perus perheauton hyvillä varusteilla. Varmaan ihan ok valinta, jos ei Preemiumista perusta.

    Äänestä

Koska priiiiimium on muotia.

Ja ainahan se 12 vuotta vanha priiiiimium on parempi kuin uusi korealainen. Ainakin jos uskoo 12 vuotta vanhan prriiiimium-auton omistajia, jotka ajelevat moottoritietä kolmosvaihteella ennen katsastusta.

Äänestä

En osaa reemiumista sanoa kun että tunteita se ainakin herättää ;)
Kaikkihan siihen pyrkii, sehän on fakta. Tojota ja korealaisetkin siihen luokkaan hinkuu. Mainonnasta se paistaa aika selvästi. Viljellään samanlaisia mielikuvia kuin oikeissa reemiumi autojen mainoksissa.
Miten tojotamiesten sitten käy JOS se toijota siihen premium luokkaan joskus ylennettäisiin?? Kääntykö takki?

Äänestä
  • Suomessa vaan kaikki ymmärretään väärin.

    Esim BMW 316 tai Mercedes C180 manuaalivaihteistolla ei todellakaan ole mikään premium. Yhdysvalloissa sentään ymmärretään että se premium alkaa vasta sitten kun on joku BMW 325 tai E320.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Preemiumia kirjoitti:

Heittäkö siinä rahaa kankkulan kaivoon.

Ainakin markkinoinnin uhriksi siinä joutuu. Pulittaa kymppi tai pari ylimääräistä jotta saa lisää elektroniikkaa mikä taatusti kestää ja on sen arvoista :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu