Surkeaa palvelua Ompelimo Tuplatikissä Vantaalla

Maksava asiakas

Kävin viime viikolla viemässä kyseiseen liikkeeseen takin vetoketjun korjattavaksi - virhe, mitä sain katua. Työn piti olla valmis seuraavana päivänä, mutta kun palasin sitten hakemaan takkia, käskettiin tulla huomenna takaisin. Eihän siinä mitään, jos joskus työ viivästyy, mutta juuri sitä varten jätin sinne puhelinnumeroni, että voisivat edes ilmoittaa asiasta.

Tulin sitten seuraavana päivänä uudestaan, ja liikkeen kärttyisä omistaja tarjosi minulle aivan väärää takkia. Kun huomautin tästä, alkoi nainen melkeinpä väittää vastaan ja inttää, että ei voi olla väärä takki. Enköhän minä itse tiedä, mitä vaatteita omistan. Pitkän väittelyn jälkeen sain omistajan vihdoin etsimään oikean takin hyllystä, jonka hän sitten vihaisesti paiskasi tiskille. Viivästyksen takia pyysin pientä alennusta hinnasta, mutta omistaja vain tiuskaisi, että olen aiheuttanut hänelle jo tarpeeksi harmia. Kuittiakin jouduin erikseen pyytämään.

Ensi kerralla ajan kyllä vaikka toiseen kaupunkiin asti saamaan edes kohtalaista palvelua. Välttäkää ihmiset tätä ompelimoa.

6

4345

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JJ315KG

      et oo ainoa joka on saanu siellä paskaa palvelua

      en edelleenkään tajua miten voi housujen lahkeen lyhennykseen mennä viikko

    • lentsu67

      ompelimo tuplatikki kusee asiakasta silmään! itteni kävi syksyllä korjauttamassa hameen revenneen sauman ja "korjattu" loppu tulos kesti 6tuntia käytössä ja hajosi heti! soitin liikkeeseen ja omistaja löi luurin korvaan kun vaadin rahoja takaisin. en jaksa valittaa kuluttaja asiamiehelle koska naapuri korjasi ilmaiseksi kun tarjosin kahvit, mutta haluan varoittaa kaikkia muita.

    • DDDDDDDDDDDDDD

      Tämän keskustelun perusteella etsin jonkun toisen ompelimon Vantaalla.

    • Huijjausta

      Joo. Kauheesti Facebook arvontoja mutta kuulemma harva saa palkinnon

    • pussilakanahullu

      Tilasin verkkokaupasta uudet pussilakanat. Olivat missä lie valmistetut, pahalle haisevat ohuet rätit. No idiootti olin minä, joka luulin, että tekevät itse.

    • Järkyttynyt

      Tilasin kengät ja pussilakanat. Kengät hajosi 1kk käytön jälkeen ( pohjat irtoaa). Pussilakana on ohut ja värit tarttunut vaaleihin pintaan. Todella huonoa materiaalia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      386
      10164
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      95
      6474
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      409
      6200
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      161
      4531
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      1
      3848
    6. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      88
      3424
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      96
      3381
    8. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      64
      3206
    9. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      7
      3128
    10. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      3092
    Aihe