Pysäköi ilmaiseksi Helsingin ydinkeskustassa!

Tiesitkö, että sinulla on oikeus seisottaa autoasi kuukaudesta toiseen Helsingin rautatieaseman edustalla kalliilla maksullisilla parkkipaikoilla maksamatta yhtään sakkoa tai ilman, että joudut siirtämään autoasi? Sinä saat myös tyhjäkäyttää autoasi siellä tuntitolkulla ilman, että kukaan sakottaa. KAS NÄIN SE ONNISTUU:

http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1288542204069.html
8153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

kytät puuttua, voi sattua nenuun.

Äänestä

Siinä se yksityisen "pysäköinninvalvonnan" vaikutus nyt näkyy. Parkkipaikkoja vapautuu ja maailma pelastuu.

Hallelujaa

Äänestä

Millä noita laskuttaa, voi niille antaa vaikka sata sakkoa ja laskua
kun ei nämä ihmiset ns ole olemassa edes niin aika hankalaa on?

Asia on ihan toinen jos meikäläinen tuonne menee
ja tekee samoin niin saan kaikki maksut ja jos en maksa niin
ne on perinnässä sitten. Että ei se ilmaista ole meille, noille se on.

Pitäisi olla joku epäviralline taho kun tulisi yöllä ja kiskaisisi
pakun hinurin lavalle vaikka siellä asukkaat kyydissä ja sitten mentäisiin.
Pakun voisi kippaa jonnekkin mereen, jotta homma onnistuu
ylipäätään niin varmaan vähän uskottavaa kättäpitempää mukana
muutaman apurin kanssa niin eivät ala laittaa hanttiin.

Äänestä
  • Pullolla polyuretaania hiljenee hiljenee monta autoa, vieläpä pysyvästi. Ei saaste !

    Äänestä

Arkipäivän rasismia Suomaassa. Poliisi vainoaa vain kotimaisia, ulkomaalaiset saa elää miten haluaa.

Äänestä

Kiitos EU tästäkin.

Äänestä

Tulee mieleen että kun meillä on kaikenlaisia vintiöitä jotka mm:ssa
maalaa spray-maaleilla töhryjä sinne tänne niin näille kun
saisi vihajastu että tehkää ilkeyksiä ja olkaa silti hyödyksi kuten.
Kävisivät jo kuten joku vähän mainitsi laittamassa vaikka uretaania
näitten pakoputkiin, naulat renkaiden alle oottamaan kun lähtevät liikkeelle,
öljyä tuulilasille tai vaikka liimaa vielä parempi, pyörän mutteri auki ja
yhdellä jättää vähän kiinni..

Nousisi vintiöiden pisteet paljon.

Äänestä

kytät ajamassa pois ja samalla tarkastaisivat autot paljonko varastettua tavaraa. Siinähän olisi syy karkoitukseenkin ja palautuisi tavarat oikeille omistajille. Mutta kun ei siitä kytät hyödy mitään. Sama palkka tulee hauskempia hommia tehdessä ja suomalaisia sakottamalla saavat vielä tulospalkkiota.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SinullaOnOikeus kirjoitti:

Tiesitkö, että sinulla on oikeus seisottaa autoasi kuukaudesta toiseen Helsingin rautatieaseman edustalla kalliilla maksullisilla parkkipaikoilla maksamatta yhtään sakkoa tai ilman, että joudut siirtämään autoasi? Sinä saat myös tyhjäkäyttää autoasi siellä tuntitolkulla ilman, että kukaan sakottaa. KAS NÄIN SE ONNISTUU:

http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1288542204069.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu