Pitävätkö suurin osa 17-18 vuotiaista pojista 15-16 vuotiasta tyttöä kakarana? Just tolla parin vuoden ikäerolla ei vuoden? Eli tässä tapauksessa 1995 ja 1997 syntyneet.
Vai voisiko tuon ikäinen vanhempi poika olla tuon nuoremman tytön kaveri, tai siis enemmän :-D ja mitä mieltä ton ikäinen poika on jos 97 tyttö tulee puhumaan vaikka facebookissa? Onko se jotenkin noloa pojalle?
Vai voisiko tuon ikäinen vanhempi poika olla tuon nuoremman tytön kaveri, tai siis enemmän :-D ja mitä mieltä ton ikäinen poika on jos 97 tyttö tulee puhumaan vaikka facebookissa? Onko se jotenkin noloa pojalle?
Vastaukset 3
Vanhimmat
"Pitävätkö suurin osa 17-18 vuotiaista pojista 15-16 vuotiasta tyttöä kakarana?"
aikalailla
"voisiko tuon ikäinen vanhempi poika olla tuon nuoremman tytön kaveri, tai siis enemmän"
sanotaanko ilkeästi näin, että kyllähän sitä pojat juoksee tytön perässä jos on ns "pillua tarjolla"
No pojat kypsyy tyttöjä hitaammin, eli kyllä voi olla muutenkin kiinnostusta tottakai.
Itse en ole koskaan seurustellut itseni ikäisten poikien kanssa, koska ei vain ole kiinnostanut. Nuorin oli minua 2v vanhempi. Ja seksiä ei saanut periaatteella "nyt seurustellaan, jalat levälleen." Vasta 19-vuotiaana tuli tuo mukaan kuvioihin.
Ihmisiä on erilaisia, osa pitää kakaroina, osa ei. En osaa sanoa, pitääkö juuri hän sinua kakarana. Kokeilemalla se selviää, eikö ole parempi tietää totuus kun jäädä miettimään, olisiko se sittenkin tykännyt sinusta?
"No pojat kypsyy tyttöjä hitaammin, eli kyllä voi olla muutenkin kiinnostusta tottakai."
ainut vaan että täysi-ikäisellä on enemmän ovia auki elämässään kuin alaikäisellä, joten mahtaakohan tyttö pysyä ns "perässä" tässä