Voisiko joku kertoa netti-osoitteita amerikan firmoista joilla on postimyyntiä myös eurooppaan.
Olen törmännyt paikallisiin postimyynti firmoihin jotka eivät suostu toimittamaan tavaraa eurooppaan eikä myöskään canadaan ? Eli on se vielä jonkinlainen banaani-valtio.
Mutta jos tietäisitte niitä "hyviä" firmoja niin laittakaa osoitteita.
Olen törmännyt paikallisiin postimyynti firmoihin jotka eivät suostu toimittamaan tavaraa eurooppaan eikä myöskään canadaan ? Eli on se vielä jonkinlainen banaani-valtio.
Mutta jos tietäisitte niitä "hyviä" firmoja niin laittakaa osoitteita.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Googlettamalla:
http://www.rockauto.com/
http://www.sparkplugs.com/
Ja tuolta löytyy mitä vain:
http://pages.ebay.com/
..vähän minkälaisia osia tarvit. Yleisosia, viriviriosia vai merkkikohtaisia varaosia, mutta tässä uspartstyyppinen yleisputiikki, joka lähettää EU:hun:
http://www.summitracing.com
Toi summit taitaa toimia,kiitos sulle
-meilaa vaikka tälle http://www.amercars.com/
on amerikan-suomalainen omistaja.
Siltä voi kysyä löytyykö sen romutarhasta jotain lähetetettävää
tai soita sen puhelimeen siellä on sen puh:numero (muista aikaero.)
Mä kyllä löysin mm. googlelta noita liikkeitä
mutta kun oli tilaus tehty visa-korttia avuksi käyttäen.aluksi se hyväksyttiin mutta seuraavana päivänä tulee aina meili että he eivät myy eurooppaan.
se Floridan jäbä juuri lähettää konteissa varaosia Suomeen soita sille ja kysy sillä sieltä ne muutkin Suomen käytetyt jenkkiauto osat on kotoisin ja MM: mun Astrokin alunperin kotoisin ja noin 150 muuta jälkituotua Suomen Astroa.
Tai mene itse jenkkeihin eihän se ole kuin 420egee
New Yorkkiin
Postilähetys USAsta Eurooppaan on kallis tuskin lähettävät ja viitsivät nähdä vaivaa jonkun Eurooppalaisen takia ja tehdä vientitullausta jos löytyy niin tulliposti maksaa enemmän kuin koko osa.
mene kysyy overdrive forumilta ovatko he tietävämpiä http://www.overdrive.fi/forum/index.php
www.kanter.com, toimittaa suomeen ja ympäri maailmaa 30-80 livun jenkkeihin, homma pelaa, toimitukset tulee yleensä n. 2-viikossa.
..jo mm. että Summit Racing lähettää EU:hun ja koska Suomi on EU:ssa ja Euroopassa, niin ne lähettävät Eurooppaan.
Summit on jees,oon tilannu pari kertaa ja hyvin toimii,paitsi pankkikortti on välttämätön.
Summit ainakin kuittasi tilaukseni eikä ole vielä neljään päivään sitä peruneet.
Eli kiitos
Mitä luokkaa on postikulut? Performance wheel olis kanssa lähettäny, mut 15 lbs paketin kulut olis ollu 170 taalaa ku käyttäisvät kolmessa päivässä tulevaa kuriiripalvelua.
SIIS EI AMERIKAN AUTOA UUTTA TAI VANHAA EIKÄ PUHELINTA TIETOKONETTA
Noloa touhua jenkkivaraosa myyjät ei nil oo mitään tois edes sata autoa varaosiksi siel on miljoonia
Summit taitaa toimia edelleen hyvin.