Hyvät Suomi24:sen kanssakäyttäjät
Kertoisitteko oman näkemyksenne meidän tilanteesta?
Suhteemme alkoi noin vuosi sitten, ennen kuin hän oli kunnolla eronnut entisestään, ja nyt heidän erosta on n. Vuosi.
Suhteemme on ollut kaikin puolin muuten hyvällä pohjalla, mutta ongelmaa ja päänvaivaa mulle aiheuttaa hänen eksänsä.
Hän pitää silloin tällöin yhteyttä tähän eksäänsä facebookin, messengerin tai tekstiviestien kautta (tietääkseni n. Kerran/pari kertaa kuussa?) ja epäillystä aiheuttaa se, että aina kun mieheni keskustelee hänen kanssaan, hän uppoutuu siihen täysin, eikä huomioi mitään sivulla tapahtuvaa. (Ei kuule jos puhun hänelle, eikä anna huomiota normaaliin tapaan). Kerran hänen kanssaan kun otin tämän asian puheeksi, hän kertoi syyksi yhteydenpidolle sen, että he eivät eronneet riitaisissa väleissä, ja että minun on turha murehtia asiaa.
Itse olen pohjimmiltani sillä ajatusmailmalla että eksiin ei pidetä yhteyttä.
Nykyisin hän ei myönnä pitävänsä yhteyttä tämän entisensä kanssa (johtunee siitä kun tietää kantani asiaan), mutta tiedän hänen keskustelevan tämän kanssa, kun ei mieheni uppoudu samalla lailla muiden kavereidensa kanssa keskustelujen pariin.
Joten, kertokaa joku oma mielipiteenne, janottaako häntä vanha suola, vai hermoilenko täysin turhaan?
Miten itse toimisitte tämmöisessä tilanteessa?
Janoaako vanhaa suolaa vai ei?
Epäileväinen?
1
152
Vastaukset
- Epäileväinen?
Onnistuin tämän saman keskustelun tekemään 3 kertaan tänne, kaikki pikkusen eri muodossa xD syynä kännykän jatkuva jumiutuminen, vastailkaa johki näistä kolmesta :'D saatte ihan itse päättää :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017533
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1025486- 835017
- 1364394
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113140- 492793
- 522759
- 612377
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102334Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561936