Italian tilanne lienee räjähdysherkkä? Eu-n hyssyttely ja talouden tosiasioiden salailu ja suoranainen valehtelu on lienee tyyntä myrskyn edellä. Olikohan paavin ennekuulumaton erokaan sattuma? Tuskimpa.
Tulilanka palaa ja eu on voimaton ja hampaaton. Valitettavasti. savijalat eivät kannattele teräsrakenteita. palsta on rasistinen.
Tulilanka palaa ja eu on voimaton ja hampaaton. Valitettavasti. savijalat eivät kannattele teräsrakenteita. palsta on rasistinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Voi suomen ymmätämätön kansa. uutispimennon pitäisi jo laittaa hälytyskellot soimaan. On kiva uinua ruususenunta. Se ei ole kaunis ja uljas prinssi, joka suomen ruususenunesta herättä. Se on hirviö, johon kataisen valheet eivät tehoa.
Toivotaan ettei ikinä,kun sekä vaan on parasta mitä tälle kansalle on tapahtunut.On tietenkin osittain kansan vika että meillä on ollut pääministerinä esim Vanhnen jolla ei taida olla paljon tukan alla. Mutta härski ja röyhkeä osaa olla.
ainoastaan italiaanoilla on pupu hyvin äkkiä pystyssä, jos Berlusconi valitaan. Italian lainan korot pomppaavat lukemiin, jotka ovat kestämättömät.
Paskikset kans. Silvio palauttaa kansalle miljardeja mitkä kansalle kuuluu. Italian talous alkaa elpyä ja parma kinkut menee kuin kuumille kiville, koska juuri nyt kaikki pelkäävät hevosia.
Italiassa on puhdasta lihaa ja muuta mukavaa. Mafia on muisto vain. Tölväisihän Silvio Sisilian mafiaa tämän päiväisessä puheessaan Milanossa.
Lainakorot pomppaavat kreikka-lukemiin jos serpent blanca voittaa ja se tarkoittaa ettei Italia saa enää markkinoilta rahaa. Lisää maksettavaa Suomelle siis...