Ihmettelen ettei ole näkynyt parempia tarjouksia kun uusien myynti ei ole sujunut kovinkaan kaksisesti.
Nyt myyjillä olisi hyvä sauma kasvattaa markkinaosuutta laittamalla kunnon kevätalet.
Nyt myyjillä olisi hyvä sauma kasvattaa markkinaosuutta laittamalla kunnon kevätalet.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Syksyllä viimeistään alkaa.
Ennen pakkomyyntejä.
Syksyllä oli hyviä talvipakettitarjouksia mutta minä odotin aina vain sitä parasta. Nyt harmittaa kun en ostanut.
Paljonko sulta aloittaja puuttuu rahaa? Suomessa on uskomattoman halvat autojen verottomat hinnat, jos odotat sitä suomalaisten normi "puoleen hintaan",
voi tulla aika pitkäksi.
" Suomessa on uskomattoman halvat autojen verottomat hinnat"
Siinäpä se tulikin, VEROTTOMAT hinnat! EU:n piti tuoda tullessaan suomalaisille HALPAA VIINAA JA HALPOJA AUTOJA, mutta missähän ne mahtaa viipyä...?!
Vuonna 2016 Suomen on pakko poistaa autovero. EU on niin määrännyt eikä lisäaikaa anneta. Tuolloin uusia autoja saa meillä halvalla ja siihen päälle laman aiheuttama muu ostohinnan ale kuten saksassa. Saksassahan nyt myydään jopa Bemaria 25-30 % alennuksella!
kannattaa siis odottaa kolme vuotta ja ajaa sillä vanhalla rohjolla romikselle asti.
terv. Sorronääni
Väärin.
Mitään veronpoistopakkoa EU:n taholta ei ole, eikä tule.
Viitannet erheellisesti erääseen tutkielmaan ja EHDOTUKSEEN, jota ehkä käsitellään joskus 2015 jos silloinkaan... jatka sinäkin vain päiväuniasi ja matkantekoa -99 Corollallasi.
Voi laupias samarialainen, kyllä se Katainen keksii autoveron tilalle korvaavan veron, jos noin tapahtuu ja taitaa laitta vähän päälle, suomessa auton osto ei tule koskaan olemaan halpaa, herää unestasi ja tunnista tosiasiat.
Ja siinä taas yksi wurthin mies!
Katsopa vaikka autohaus24.de niillä sun isoilla alennusprosenteillasi vastaavilla varusteilla BMW kuin Suomen hinnastossa. ON KALLIIMPI vaikka eihän se sulla vaikuta kun sä saat -30%!
Ale ei ala koskaan, vaan pikemminkin "yle", kauppa kun vähenee, nostaa suomalainen kauppias hintoja peittääkseen hiipuvan kassavirran vajetta, kun maksukykyiset ostavat jokatapauksessa hinnasta välittämättä.
Odottavan aika tulee piiiitkäksi.
Suurimmassa kusessa olevat on myyneet alella jo kauan. Kiat on ollut alennusmyynnissä syksystä asti. Mutta sua ei taida Kia kiinnostaa.
Mitään järkeä.
2-3 vuotiaan alle 50t ajetun kiian saa 10te halvemmalla kuin uuden.
Siinä on aletta ihmeteltäväksi.