selvittääkkö asiat vai antaakko olla

19+3

Mitä tehdä kun haluan exsäni takaisin, mutta pelkään kuitenkin vaikka toinenkin on antanut merkkejä että voisi jopa harkita yhteen paluuta. pelkään silti että saan vaan taas pakit, sain niitä eromme jälkeen ainakin kymmenet, luovutin ja jatkoin elämääni, nyt sitten nähtävästi toinenkin alkanut harkita asiaa. sekin missä se enää tuntuisi jos ottaisi asian esille ja vaatisi toisen tekemään päätöksen, silti ei vaan uskalla. onko hetki oikea vaatia ratkaisua? vai pitäisikkö vaan taas ja taas odottaa, odottavan aika vaan on niin pitkä...

2

399

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elämä vaikeeta

      Ehkä sun pitää vaan odottaa. Kyllä se sun eksä tulee takas jos on tullakseen.
      Voithan sä yrittää jotain ratkaisuakin vaatia, mutta se ei välttämättä johda mihinkään. Itsellä sellanen tilanne, että haluisin myöskin erään takaisin.
      En olisi mitään eroa enkä välirikkoa halunnutkaan. Etenkään kun edes tiedä syytä.
      Olen yrittäny välillä vähän tiedustella, mutta se on ollut huono asia.
      En myöskään tiedä mitä tehdä. Aika kuluu ja pitäis yrittää unohtaa (mukamas). Mikä ei kylläkään onnistu kun ei pysty unohtamaan. Tunteet on ja pysyy.
      Viime kuukaudet olen junnannut täysin paikoillani. Työni pystyn hoitamaan ja muut pakolliset kuviot. Läheiset ei osaa edes aavistaa, miten mulla oikeesti menee.
      Siinäpä se. Toivottavasti sä saat selvitettyä tilanteesi. Tsemppiä.

    • 19+3

      Ei tässä vaan enää jaksa odottaa jo toivoa, laitoin itse ns. pelinpoikki, täytyy vaan lopultakin luopua. 8 kk odottanut että jokin muuttuisi vaan hulluksi tässä tulee jollei anna tulevalle mahdollisuutta vaan jää vaan odottamaan että toinen saa päätettyä mitä haluaa. Rakkaus pysyy sitä en saa pois, täytyy vaan toivoa että joku päivä kokee vielä jotain vastaavaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2264
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1068
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      982
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      883
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      126
      853
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      763
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    Aihe