...jo nyt perennat maahan. Mulla on pussillinen akileijan siemeniä ja toinen mokoma syysasteria. Tulisi jo kevät..!
Haluaisin kylvää...
Kevätkylvö
883
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
sinkkuasiaa!
Kuulostaa houkuttelevalta...pääsisinpä itsekin taas pitkästä aikaa kylvämään siemeneni johonkin sopivaan vakoon
alkup.aiheessa, muuten vaarannat ketjun olemassaolon.
Mitä tarkoitat?? Näin keskustelun alkuvaiheessa en katsonut vielä aiheelliseksi tarkentaa, että kyseiset siemeneni ovat orkidean siemeniä ja sopivalla vaolla tarkoitin, että on tuo kukkamaa jo niin täynnä monenlaista kasvatusta, että liekö sieltä enää sopivaa sopea löydy siemenilleni.
Btw, se oli kyllä aloittaja, joka tämän "leikin" aloitti ;)
Niin se Raamatussakin sanotaan, että joka kylvää siemensä vanhalle ryppyiselle kalliolle, ei saa nauttia sadosta, mutta joka kylvää siemensä kosteaan nuoreen vakoon, saa nautti sadosta monina tulevina vuosina.
Ja myös, että huonoa siementä ei kannata kylvää hyvään maahan.
(Kuka hullu sitä nyt huonoa ja laadutonta siementä haluaisi? Laatutavaraa sen pitää olla! Aikaa ja vaivaa ei kannata tuhlata - maaperä on kallista.)
"Kaikki paitsi puutarhanhoito on turhaa."
eroaa Miehen logiiikka -palstan jutuista......