Moikka,
voitin liput Emma Gaalaan ja minulla ei ole hajuakaan miten sinne pukeudutaan. Olen siis 20-vuotias nainen. Riittääkkö tyyliin farkut ja jakku vai pitääkö olla mekkolinjalla. Eihän tuo nyt mikään Oscar gaala ole..?
EMMA GAALA
3
2108
Vastaukset
- hienoapäälle
Kysy pukukoodia tilaisuuden järjestäjältä!
Löysin jutun vuodelta 2011, jossa lukee näin: "Kaksi Emma-palkintoa voittanut Stam1na ei paljoa piitannut Emma-gaalan pukeutumisohjeesta. Gaalan vip-kutsussa oli toivottu, että vieraat pukeutuisivat juhlavasti."
Itse en ehkä ihan farkuilla menisi... Ei kuitenkaan ole käsittääkseni iltapukujuhlakaan. Jokin näyttävä, ehkä hieman seksikäskin cocktail-mekko voisi olla sopiva... - great attitude
mene nuhjuisissa verkkareissa hikinen t-paita päällä, älä käy suihkussa pariin päivään ennen gaalaa ja tukka pitää ehdottomasti olla rasvainen ja sekaisin. Sitten jos joku huomauttaa pukukoodista niin tölväise oikein v1ttumaisesti että eihän tää mikään oscar-gaala oo, kyllä tänne välttää tämmöiset rytkyt.
- Vinkki.
Iltapuku siellä ainakin näyttelijöillä on, joten varmaan vähän samantyyppistä pitäisi laittaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1453985Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville643650Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122954Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1152534- 1752206
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa321564Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka491447- 541272
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih161063Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1101043