Olen tyttäreni poikakavereita kohtaan ollut aika ankea anoppi, kun likkaa olen aina ollut puolustamassa. No nyt kelpaisi mullekkin, vaikka minkälainen retale vävy kokelaaksi, kun tyttö alkoi seurustella naisen kanssa. Itseään 14-vuotta vanhemman kahden teini-ikäisen lapsen äiti. Joten siitäpä sain. Huh, nyt tajuan, että pysyn kaukana tyttäreni suhteista ja hiljaa anelen mielessäni, että toi seurustelusuhde olisi, joku äidin, isän tms. hakua, kun me oomme papan kanssa olleet, ehkä liian puritaanísia.
Pojan vaimolle olen ollut hyvä anoppi, olemme aina tulleet hyvin juttuun, kun, jo nuorena tuli nurkkiimme kuleksimaan ja ovat yhtä pitäneet pojan kanssa 14-vuotta ja neljä tenavaakin tehneet. Meillä on miniän kanssa, vain aina symkannut ja tässä vuosien varrella on ollut, ehkä kaksi riidan tapaista.
No oon aika kurja ollut vävyille ja nyt tyttö toikin toisen miniän, olisi hiukan nuoremman ottanut sentään KÄÄK!
Olen hurja anoppi
6
598
Vastaukset
- suvaitsevaisuutta
Tutullani oli samanlainen tilanne jokunen vuosi sitten..hänen tyttärensä oli parikymppinen ja toi sitten kotiin 27-vuotiaan naisen. Suhde ei tuttavani onneksi kestänyt sitten kuin pari kuukautta. Kai se oli jonkinlaista itsensä etsimistä? tai kokeilua? sillä nyt tuttavani tytär on miehen kanssa naimisissa.
Hyvä, että olet miettinyt asiaa ja pidät mölyt mahassasi :)- sdf sd fsd
Ei se kyläl ole mitään itsensä etsimistä, lebo tyttö se on ei mahda mitään.
- LESBOKAMMO
Pakko myöntää, että olen toivonut hartaasti, että löytää likka ikäisensä miehen.
No, mikäli jatkuu elämänsä naisten kanssa, emme mieheni kanssa tule koskaan päästämään heitä kotiimme parina. Meillä on oikeus elää lesbokammoisina omassa kodissamme. Mieheni sanoi, että asialle emme mitään voi, mutta kuitenkin ihmetteli, että eikö sellaiseksi synnytä, eikä noin vain ryhdytä?
Tyttäremme saa tulla aina yksin kotiinsa ja varmaan opimme suhtautumaan häneen luonnollisesti,kunhan aikaa kuluu ja mikäli, nyt nais seurassa ylipäänsäkkään alkaa olla.
Nyt joku tuohtuu, että mun lapsi ja en hyväksy häntä, jos on lesbo, mutta ei vanhempien tarvi myöskään hyväksyä kaikkea mitä lapsi tekee/edustaa, eikä tukea ihan kaikessa. On meilläkin oikeus olla omia itsejämme. - teevee ja netti
sdf sd fsd kirjoitti:
Ei se kyläl ole mitään itsensä etsimistä, lebo tyttö se on ei mahda mitään.
On kuulemma BI joten kyllä mahtaa. Hän itse vain tietää ja päättää sen kuitenkin.
Muotia nykyisin olla Bi, homo, lesbo,koska nuorilta ihmisiltä seksi sujuu ilmeisesti kenen kanssa vain, kun hormoonit hyrrää.
Teeveestähän niitä tulee kaikenmaailman ohjelmia, missä sekstaillaan kaikien kanssa, sen verran olen katsellut minäkin, surffaillessani teevee kanavilla ja ilmeisesti netti on täynnä näitä kuvia, joten kai se nuori tahtoo ihan livenä kokeilla itsekkin. - äiti9876
LESBOKAMMO kirjoitti:
Pakko myöntää, että olen toivonut hartaasti, että löytää likka ikäisensä miehen.
No, mikäli jatkuu elämänsä naisten kanssa, emme mieheni kanssa tule koskaan päästämään heitä kotiimme parina. Meillä on oikeus elää lesbokammoisina omassa kodissamme. Mieheni sanoi, että asialle emme mitään voi, mutta kuitenkin ihmetteli, että eikö sellaiseksi synnytä, eikä noin vain ryhdytä?
Tyttäremme saa tulla aina yksin kotiinsa ja varmaan opimme suhtautumaan häneen luonnollisesti,kunhan aikaa kuluu ja mikäli, nyt nais seurassa ylipäänsäkkään alkaa olla.
Nyt joku tuohtuu, että mun lapsi ja en hyväksy häntä, jos on lesbo, mutta ei vanhempien tarvi myöskään hyväksyä kaikkea mitä lapsi tekee/edustaa, eikä tukea ihan kaikessa. On meilläkin oikeus olla omia itsejämme.Surullista luettavaa! Ehdollinen rakkaus altistaa lapsen monenlaiselle pahalle, hyväksikäytölle ja väkivallalle, koska lapsi ei opi puolustamaan itseään eikä koe olevansa arvokas omana itsenään. Yhteiskunnassa on monenlaista syrjintää, mutta erityisen ikävää on, kun syrjivänä osapuolena on omat vanhemmat.
- hyväksikäyttöä?
äiti9876 kirjoitti:
Surullista luettavaa! Ehdollinen rakkaus altistaa lapsen monenlaiselle pahalle, hyväksikäytölle ja väkivallalle, koska lapsi ei opi puolustamaan itseään eikä koe olevansa arvokas omana itsenään. Yhteiskunnassa on monenlaista syrjintää, mutta erityisen ikävää on, kun syrjivänä osapuolena on omat vanhemmat.
Tyttöä emme syrji, mutta yksin saa tulla kotiin, ilman naisystäväänsä, kerroinko naisystävän iän 36-vuotta ja tyttö 22-vuotta. Mikäli miespuolinen olisi tämä kumppani, niin kaikki kauhistelsivat ikäeroa? No seksiähän se varmaan vain on tällä naisellakin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 453683
Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai723235Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist303015Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1632781En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛142537- 252299
Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?41790Kirjotan ikävää ulos
Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run141728Sinä se vaan jaksat
Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et231647- 151376