Saarnaan teille demonien ja perkeleen vallasta

Rakkaat kuulijani

Rakkaat ystävät, kuten olemme jo saaneet tietää, demonit ovat vallanneet meidän evankelistamme Pirkon ja hän on käynyt kertomassa siitä jo sadoissa kirkoissa ympäri Suomen. Paholainen hänen sielussaan on yllyttänyt hänet pahantekoon ja lähimmäisten kiusaamiseen.

Mutta perkeleen vallassa täällä on niin moni muukin. Te olette hylänneet Ristuksen ja ottaneet tilalle Lutterin omaksi demoniksenne.

Hyvin moni teistä on usean demonin vallassa ja sen takia te olette hylänneet Ristuksen opin lähimmäistenne rakastamisesta. Te ajatte lähimmäisiänne itsetuhoon ja olette siitä vielä ylpeitä. Mutta sellainen ylpeys koituu vielä teidän omaksi kohtaloksenne!

Teidän oma elämänne on niin sekaisin, että ette erotä hyvää pahuudesta. Te langetatte tuomioita homojen päälle, vaikka teidän Taivaallinen Isänne on kieltänyt tuomitsemisen! Teidän pitäisi elää sovussa itsenne ja lähimmäistenne kanssa. Hyväksykää oma homoutenne, silloin teidän ei tarvitse tehdä syntiä ja tuomita muita viattomia lähimmäisiänne!

Kysynkin teiltä, oletteko valmiita luopumaan demoneistanne ja perkeleen vallasta? Oletteko valmiita seuraamaan Ristusta ja hylkäämään Lutterin? Lutteri ei voi teitä pelastaa koskaan, mutta silti te olette kuin villiintynyt sonnilauma ja palvotte häntä vielä jumalananne. Se sellainen on suuri synti!

2

71

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älkää tuomitko

      Totisesti on näin, totisesti!
      Älkää tuomitko lähimmäisiänne, jotta ette itse joutuisi helvetin tuleen ikuisiksi ajoiksi kärventymään.

    • Varokaa tuomintaa!

      Pitää tietää mistä puhuu,en menisi sanoon aikaisempien tavoin asiasta,se pätkä ohjelmasta oli tehty,niinkuin se olisi sen tilaisuuden tapahtumasta,se ei ollut,oltiin otettu toisten tilaisuuksien saarnoista pätkiä ja yhdistelty ,että saadaan siitä karmeaa kuunneltavaa,sellaisia on maalliset ja uskonnolliset ihmiset,yritetään vaikka mitä tehdä,muka Jumalaa autaakseen ja mitä Pirkkoon tulee se on tehnyt antaumuksella työtä Jumalalle,jos Pirkko on mennyt Jumalan tahdosta pois Jumala poistaa Pirkon työkentältään,hyvin pian,mutta ihminen ei sitä saa tehdä,silloin on vastuussa Jumalalle,ne jotka sen tekevät vastaavat Tuomioistuimella teoistaan,eikä aleta Jumalaksi,ei meillä ole valtaa siihen. Ari

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4670
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      112
      3870
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      190
      3700
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      70
      2113
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1182
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      154
      1131
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      51
      1034
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      924
    Aihe