Jos olet nainen, joka tiedät mitä otsikko pitää sisällään ja tunnet tämän elämän tavan omaksesi, niin voit hyvinkin olla etsimäni.
Olen jo vuosia miettinyt voisiko minun kohdalla poly-suhde olla se toimivin ratkaisu ja jokin aika sitten törmäsin sattumalta pariskuntaan joiden kanssa ajatukseni osuivat täydellisesti yksiin. He elävät parina, mutta molempien mielestä rakkautta riittää jaettavaksi mahdollisille muilekin osapuolille, Meistä tuli ystävät ja tämän naisen kanssa paljon enemmänkin.
Varsinaisesti ei ole kyse kimppaseksistä tai vastaavasta vaan kahden ihmisen välisestä tunteesta ja yhteydestä, tai no tässä tapauksessa usemman ihmisen välisestä yhteydestä ja että kaikki tajuavat mistä on kyse. Toki voimme nauttia naisen huomiosta ja antaa naiselle nautintoa myös yhdessä tämän toisen miehen kanssa, mutta se ei ole tässä se itsetarkoitus.
Etsin nyt rinnalleni naista joka jakaa tämän ajatuksen kanssani ja haluaisi siten olla osa myös minun elämääni. Korostan ettei nyt ole kyse pettämisestä, satunnaisista panoreissuista salaisen rakastajan luo tai mitään vastaavaa, vaan aidosta oikeasta ihmissuhteesta, joka ei rajoitu yhteen ihmiseen. Kyse on suhteesta, missä elämästä voi ja saa nauttia monin eri tavoin eri ihmisten kanssa, kuitenkin niin ettei salaisuuksia ole kenenkään osapuolten välillä ja kaikki tapahtuu yhteisten "pelisääntöjen" mukaan toisia kunnioittaen.
Etsimäni nainen kyllä tietää mitä tarkoitan ja sinun toivon ottavan yhteyttä.
Tottakai minulla on toiveita mahdollisen kumppanin suhteen, niin fyysisiä kuin henkisiäkin, sillä jotta suhteesta voisi saada kaiken mahdollisen irti, on kemioiden kohdattava niin fyysisesti kuin henkisestikin.
Jotain suuntaa antavia toiveita tai yhteisiä juttuja voisivat ollat eläimet, luonto, rentous, huumorintaju ja uskallus olla oma aito itsensä.
Minä pidän raskaammasta musiikista, mutta sinun tyylilläsi tai musamaulla ei ole väliä, ne kuuluisat kemiat sitten ratkaisee.
Voit olla jo suhteessa joka kaipaa lisää ulottuvuuksia nykyiseen suhteeseen, asiaa pohtinut nainen, joka haluaisi selvittää onko tämä sinun juttusi tai nainen joka tietää tämän omakseen, mutta ei ole löytänyt rinnalleen ihmistä/ihmisiä jotka jakaa saman ajattelutavan.
Ota yhteyttä jos ilmoitus tuntui omalta ja katsotaan mitä välillämme tapahtuu.
PS. kuvani saat myöhemmin ja samaa toivon sinulta.
Polyamoria
poly
0
186
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837111Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv173477Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400