Olen "erehtynyt" Voglian liikkeisiin viimeisten vuosien aikana satunnaisesti. Välillä rennommin pukeutuneena, välillä suoraan töistä tulleena.
Myyjä ei noteeraa millään tavoin! Ei edes kysy voinko olla avuksi. On vain tiskin takana ja tuijottaa kohti pöytää lukien ilmeisesti tärkeämpiä papereita kuin mitä on live-asiakas :)
Kuljin taas toissapvnä puoliväliin liikettä Sellossa, missä nämä aiemmatkin käynnit ovat tapahtuneet. Kiitos vaan. Parempaan pystyisitte jos myyjänne olisivat asiakaspalvelijoita, kuten pitäisi olla.
Satsaako Voglia mihinkään? Menin sitten muualle ja kulutin reilut 400 euroa niiden tuotteisiin, joilta löytyi halua palvella minua, joka en tiedä mikä olisi minulle hyvä.....
Voglia... periaate vai sattumaa?
5
3287
Vastaukset 5
- ainoasiakas
itse ahdistun heti jos joku tulee kyselemään voiko auttaa..haluan heti ulos liikkeestä,olen tottunut vapaasti katselemaan mitä on tarjolla, jos tarvin apua,silloin pyydän sitä.
- syyslilja
Vuosia sitten Sokoksella. Olin ulkoiluvaatteissa ja menin kemppariin.
Myyjä mittaili päästä varpaisiin. sen koommin en ole siellä käynyt. - bileetki ois
Semmosta se on, kun menee toisen omistamaan liikkeeseen. Omistaja ei saa kysellä mitään, etten minä armon ne ti tai rouva hermostu. Olen juuri ottanut pitkäaikaisen vi....us-rohtoni, eikä se ole vielä alkanut vaikuttaa. Mul on sentää kymmenen ekee mukan ja pitäisi tehdä mahd. monta ostosta ja saada koko päivä kulumaan. Tai paljo sovituksee.
HEI !! pistäks tää kotsariiviikonlopuks. Mää tuu sit niinku maanantain jos ehri, pitkääks tää voi niinku ol ? Jaa et huomen jo. Emmää ehri koittaa sitä , ko mu tääytyy viel tilat kenkäkki LONTOOST, katotaa soppiiks nekkää. Ni mää toisi niinku sit ko mää oo kato koittanu niit kenkiiki - Shoppari
No ei tuosta edellisen jutusta saanut kyllä kauheasti tolkkua....
anyway, mun mielestäni myyjän täytyy vähintään noteerata että joku on tullut, ts. sanoa edes "Hei", mutta tämäkin on joillekin liian vaikeaa ja suoraan sanoen, nuo tyypit ovat täysin väärässä hommassa. Ehkei muuta ole tarjolla, mutta voiko olla noin vaikeaa edes yrittää?
Yrittäjänä itse tiedän miten tärkeä on juuri tuo tervehdys ja se, että asiakas tuntee tulevansa noteeratuksi. Itse en ostaisi mitään paikasta, jossa asiakas tuntee olevansa vain häiriö.
Vaatikaa ihmiset palvelua! Vaatikaa nyt ainakin edes se tervehdys. Viereisessä liikkeessä myyjä huomaa kun tulet ja tervehtii. Kysyy voiko olla avuksi ja jos ei voi (koska olet vain katselemassa), toteaa että kysy ihmeessä jos on jotain mitä haluat kokeilla tms. Näistä tunnistaa hyvän myyjän. - Adeli
Eivät vaivaudu palvelemaan, jos ei ole tyylikkäästi pukeutunut. Voglian vaatteetkin ovat aika tätimäisiä, kuka niitä haluaisi käyttääkään?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761632
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.106842En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203618- 131594
- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50538Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo68536- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510