Miesten mielipide?

Cassie

Miehet 30-40 vuoden väliltä mitä mieltä olette itseänne 10-20 vuotta nuoremmista neidoista jotka osoittavat ihastuksen merkkejä?
Entäs jos, tämä neito lähestyisi teitä ja esim. ehdottaisi tapaamista?
Miten asiaan vaikuttaisi jos olisit varattu?

5

909

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jack the Ripper

      On 20 vuotta,tälläisille yli kolmekymppisille.
      Naiset ovat siinä iässä keskimäärin jo täysiä aikuisia verrattuna meihin miehiin.
      Poikasilla on siinä iässä mielessä vain karvanopat ja aluvanteet sekä satunnainen hilloviiva.
      Valitettavasti se raudan rakastaminen ja pakoputkeen hoonaaminen jää joillekin päälle koko aikuisiäksi.
      Johdatteleva kysymys.
      Kaivannet siis tilapäistä seuraa.
      Kai riippuu henkilöstä.
      Itse jos eläisin parisuhteessa,tuskin hakeutuisin tuonkaltaiseen tilanteeseen.
      Jos oma ei kelpaa,miksi ylipäätänsä seurustella.

      • Cassie

        En välttämättä ole tilapäisen seuran kannalla, pidän tästä miehestä oikeasti, ja jos aika näyttäisi että meiden välille voisi kehittyä vakavampaakin, olisin valmis yrittämään!
        Tällä hetkellä näyttää erittäin huonolta, mutta toivo elää vielä vähällä leikillä vaan, ikävä kyllä.


    • Mies

      Olen 37-v. sinkkumies.

      Alussa olisin varovainen.
      Olisin imarreltu :)
      Seksi suhteita en harrasta.
      Jos noin kävisi niin voisin ajatella tapaamista ja parempaa tutustumista.


      Itse asiassa minulle on noin käynyt, mutta annoin pakit naiselle.
      Ei sytyttänyt, vaikka oli kaunis blondi.

    • M29

      Olen vuoden päästä 30 ja kyllä silloin 20 vuotias nainen on jo liian nuori. Pitää oli tosi fiksu ja kypsä nainen kyseessä, jos meinaa sen ikäisen kanssa ryhtyä panoja vakavempaan. 2-kymppiset naiset ovat elämän suhteen kokemattomia ja käytös tuuliviirimäistä ja tuittuilevaa. 2-kymppisenä seurustelemaan alkava eroaa melko varmasti 10 vuoden sisään.

    • tässä

      Meikä on nyt n. 30 vuotias ja voin kyllä aika rehellisesti sanoa, että kuka tahansa 10-vuotias tulisi saamaan pakit multa! Asiaan ei myöskään vaikuttaisi tuo olenko varattu vai en.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      82
      3087
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      64
      2643
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      133
      2608
    4. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      5
      1944
    5. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      92
      1546
    6. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      1326
    7. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      105
      1065
    8. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      197
      1023
    9. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      86
      994
    10. Huulitäytteet ja tekotisssit

      Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä
      Suomussalmi
      85
      971
    Aihe