ihannemieheni

yli 170cm, alle 110kg, huumorintajuinen, työssäkäyvä, voi olla eronnut, on auto, ajokortti ja asunto, tavallinen suomalainen mies
6131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Marketalla on asialliset kriteerit,ei niinkuin suurella osalla täällä kirjoittelevista teinipissiprinsessoista!Kiva nähdä että jollakulla on järki tallella ja kohtuus asiassa :)

Äänestä
  • Mun mielestä noi on aika tylsät kriteerit kaikessa materialistisuudessaan. Mihin jäi ideologia, persoona, luonteen lujuus? Tuollaisen kanssa on hyvin vaikea säätää mitään vitun tyhmää, ainakaan tarkoituksella.

    Äänestä

  • pitkätukkahevari kirjoitti:

    Mun mielestä noi on aika tylsät kriteerit kaikessa materialistisuudessaan. Mihin jäi ideologia, persoona, luonteen lujuus? Tuollaisen kanssa on hyvin vaikea säätää mitään vitun tyhmää, ainakaan tarkoituksella.

    Itse olen tavannut niin monenlaista persoonaa että en oikein halua enää määritellä ideologioita jne. Tietenkin olisi mukavaa jos toinen osapuoli osaisi vähän väliä repäistä eikä olisi kalkkiintunut pukumies joka ei ajattele kuin työtään ja elämän tavallisuutta. Persoonan määrittely on kans ett vaikka olisi muuten täydellinen miespersoona mutta joku muu ei vaan kolahda (enkä tarkoita tässä nyt ulkonäön puolia) niin ei sellaisenkaan kanssa voi olla, mutta muuten hyvä pointti.

    Äänestä

  • pitkätukkahevari kirjoitti:

    Mun mielestä noi on aika tylsät kriteerit kaikessa materialistisuudessaan. Mihin jäi ideologia, persoona, luonteen lujuus? Tuollaisen kanssa on hyvin vaikea säätää mitään vitun tyhmää, ainakaan tarkoituksella.

    on vai?

    Äänestä

Kriteerejä: itseäni pidempi, normaali painoinen saa olla lihaksia/ei tarvitse olla lihaksia, miten itse tykkää olla. Olisi kiva jos olisi hieman aktiivinen, mutta tykkään käydä urheilemassa yksinkin joten ei haittaa vaikka ei olisi. Työssä tai koulussa kuhan ei sossun varoilla elä ilman tulevaisuuden suunnitelmia. Ajokortti olis mukava, mutta ei tarvitse omistaa autoa koska ilmankin pärjää. Aiemmista suhteista ei väliä. Sellanen perusmies joka ei kohtelisi minua kuin prinsessaa tai objektia vaan toisena normaalina ihmisenä. Oma asunto vuokralla tai omistuksella aina plussaa.

Äänestä

Samoin Vimpitillä oikein järkevät kriteerit..Mukavaa nähdä että realistisiakin naisia vielä on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


marketta2 kirjoitti:

yli 170cm, alle 110kg, huumorintajuinen, työssäkäyvä, voi olla eronnut, on auto, ajokortti ja asunto, tavallinen suomalainen mies

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu