ihannemieheni

marketta2

yli 170cm, alle 110kg, huumorintajuinen, työssäkäyvä, voi olla eronnut, on auto, ajokortti ja asunto, tavallinen suomalainen mies

6

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • impperinaalius

      Marketalla on asialliset kriteerit,ei niinkuin suurella osalla täällä kirjoittelevista teinipissiprinsessoista!Kiva nähdä että jollakulla on järki tallella ja kohtuus asiassa :)

      • pitkätukkahevari

        Mun mielestä noi on aika tylsät kriteerit kaikessa materialistisuudessaan. Mihin jäi ideologia, persoona, luonteen lujuus? Tuollaisen kanssa on hyvin vaikea säätää mitään vitun tyhmää, ainakaan tarkoituksella.


      • Vimpitti
        pitkätukkahevari kirjoitti:

        Mun mielestä noi on aika tylsät kriteerit kaikessa materialistisuudessaan. Mihin jäi ideologia, persoona, luonteen lujuus? Tuollaisen kanssa on hyvin vaikea säätää mitään vitun tyhmää, ainakaan tarkoituksella.

        Itse olen tavannut niin monenlaista persoonaa että en oikein halua enää määritellä ideologioita jne. Tietenkin olisi mukavaa jos toinen osapuoli osaisi vähän väliä repäistä eikä olisi kalkkiintunut pukumies joka ei ajattele kuin työtään ja elämän tavallisuutta. Persoonan määrittely on kans ett vaikka olisi muuten täydellinen miespersoona mutta joku muu ei vaan kolahda (enkä tarkoita tässä nyt ulkonäön puolia) niin ei sellaisenkaan kanssa voi olla, mutta muuten hyvä pointti.


      • marketta2
        pitkätukkahevari kirjoitti:

        Mun mielestä noi on aika tylsät kriteerit kaikessa materialistisuudessaan. Mihin jäi ideologia, persoona, luonteen lujuus? Tuollaisen kanssa on hyvin vaikea säätää mitään vitun tyhmää, ainakaan tarkoituksella.

        on vai?


    • Vimpitti

      Kriteerejä: itseäni pidempi, normaali painoinen saa olla lihaksia/ei tarvitse olla lihaksia, miten itse tykkää olla. Olisi kiva jos olisi hieman aktiivinen, mutta tykkään käydä urheilemassa yksinkin joten ei haittaa vaikka ei olisi. Työssä tai koulussa kuhan ei sossun varoilla elä ilman tulevaisuuden suunnitelmia. Ajokortti olis mukava, mutta ei tarvitse omistaa autoa koska ilmankin pärjää. Aiemmista suhteista ei väliä. Sellanen perusmies joka ei kohtelisi minua kuin prinsessaa tai objektia vaan toisena normaalina ihmisenä. Oma asunto vuokralla tai omistuksella aina plussaa.

    • Impperinaalius

      Samoin Vimpitillä oikein järkevät kriteerit..Mukavaa nähdä että realistisiakin naisia vielä on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      179
      13494
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      158
      5483
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4920
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      149
      3709
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      40
      2843
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      128
      2042
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      119
      1783
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      372
      1697
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1560
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      137
      1515
    Aihe