Minkälainen on mies, joka käytöksellään koko ajan nolaa oman rakkaansa ?
Hän juttelee kaikkien naisten kanssa (vieraiden ei tuttujen),onnistuu usein jopa esittelemään itsensä ja antaamaan puhelinnumeronsa milloin minkäkinlaisella verukkeella ?
Asiasta on kylläkeskusteltu, mutta mikään ei muutu.
Narsistiko?
8
211
Vastaukset
- renttuun rakastunut?
Ei kai sellaista halua edes kaverikseen joka nolaa toisen säännöllisesti.
Rakkaansa on ehkä väärä sanavalinta. Leikkikalu voisi olla sopivampi. - pinkcat80
Mun kaverin ex mies on narsisti.
Sai kaikki asiat jotenkin mun ystävän syyksi,hänessä ei koskaan näet ollut mitään vikaa omasta mielestään. Narsistit ovat itseään täynnä,eivätkä ole ikinä väärässä,ovat ylimielisiä muita kohtaan,röyhkeitä yms..
Voihan sun mies vaan olla yksinkertasesti naisten naurattaja,kokeileppas samaa temppua miehille ja kato miten hän suhtautuu asiaan!
Niin se metsä vastaa kuin sinne huudetaan;) "Minkälainen on mies, joka käytöksellään koko ajan nolaa oman rakkaansa ?"
Moukka.
Seuraava kysymys onkin: Minkälainen on nainen, joka antaa miehen koko ajan käytöksellään nolata itsensä?- voivoi..
Pitää räsynukkena. Panopuu kunhan parempi löytyy. Pettäjä tyyppi. Siinähän noita. Tusskinpa ainakaan Rakastaa. Kuka rakastava noin tekisi, ei kukaan. Jonkinlainen outo riippuvuus - suhde.. ? Saavat toisiltaa jotakin. Seksiä? Taloudellisen hyödyn? Tunteetonta peliä.. :/
- miksi olet vielä
Jos mies on T alkuinen, saat varmaan nyrkistäkin siltä. Kannattaisi muutenkin erota kun toinen nolaa ja muut naiset kiinnostavat. Hän ei rakasta sinua ja vaikuttaa aika hullulta jos on kumppani ja tunkee silti muualle naisiin. Löydät taatusti paremman miehen. Tuskin on komeakaan tuo pelurisiippa? Jotain on Pahasti vialla jos tunkee noin ärhäkästi joka naisen seuraan, kumppanin läsnäollessa tai ilman sitä. Älä usko valheisiin ja minkäänlaiseen manipulointiin, näet teoista mikä mies on.
Juokse lujaa pakoon. Tai raahaa se pariterapiaan, mikä ei muuta tyrkkyä varmaan miksikään.- lisäksi.
Älä tyydy olemaan edes varalla tai huonossa asemassa.
- Narsistin uhri
Narsismin virallinen luokittelu:
* Kuvittelee olevansa ylivertainen muihin ihmisiin nähden ja etsii varallisuutta tai valtaa
* Haaveilee rajattomasta menetyksestä, loistosta, kauneudesta tai ideaalisesta rakkaudesta
* Epäonnistuminen tai kritiikki tuntuu kestämättömältä, koska se uhkaa hänen täydellisyyden kuvaansa
* Tunne-elämä on hyvinkin ailahtelevainen
* Voi kärsiä ahdistus- tai paniikkikohtauksista tai lyhyistä depressiovaiheista
* Suuruuskuvitelmien alla on heikko ihminen
* Pelkää nöyryytystä, moitteita tai syyllisyyttä
* Ihmissuhteita vaikeuttaa se, että hän pyrkii käyttämään ihmisiä hyväkseen oman itsetuntonsa pönkittämiseen
* Kyvytön tuntemaan empatiaa, huomaamaan toisten tunteita ja tarpeita ja eläytymään niihin
* Hän on kateellinen tai luulee olevansa kadehdittu
Huom: jos mies ON narsisti, suosittelen sulle lämpimästi: LÄHDE VITTUUN SIITÄ SUHTEESTA!!! Vihainen narsisti on vaarallinen; uhkailee, kiristää ja pahimmassa tapauksessa pahoinpitelee.
ÄLÄ JÄÄ NARSISTIN UHRIKSI! Se tekee sun elämästä helvettiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14510820
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485393Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p414135Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323612Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352664Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591582Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981577Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?741435Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311396