Mistä se johtuu, et useinmilla isoilla siis 90-120 kilosilla, 180 cm ylöspäin (urheilullisilla) hepuilla on 40-55 kilosia, 160 cm ylöspäin olevia (pieniä) naisia tyttöystävinään ??
Onks tämä joku "suojelu" juttu tai jotain ??
Eikös se mies saa tälläisessa suhteessa olla aika taituri ettei naistansa muserra. Tekis mieli kysyy käytännön juttuja, mut mä jätän sen teidän kerrottaviksi jos haluatte...
Onks tämä joku "suojelu" juttu tai jotain ??
Eikös se mies saa tälläisessa suhteessa olla aika taituri ettei naistansa muserra. Tekis mieli kysyy käytännön juttuja, mut mä jätän sen teidän kerrottaviksi jos haluatte...
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ei poikkea mitenkään "normaalikokoisesta" käytännössä. No, ehkä on helpompi liikutella vaikka nostamalla mutta muuten ei ole eroja fyysisissä toimissa. Se vaan näyttää äkikseltään semmosesta jolla ei ole kokemusta, että olisi jotenkin vaikeeta tai erityistoimia vaativaa. Tosin meidän ero ei ole kuin 35 senttiä ja 40 kiloa.
Mua vaan jostain syystä kiehtoo pienet naiset. Ja ei siinä mikään taituri täydy olla, päinvastoin, pientä naista voi ja jaksaa pyöritellä vaikka kuinka päin.
"Suojelujuttu" - tokkopa, ne vaan on niin söpöjä.
Toisekseen hommat kyllä sujuu, asentovariaatioita on itseasiassa enemmän kuin lähes samanpituisilla.
Mitään suojeluhommaa en ole koskaan havainnut
Voisihan siinä olla jotain sellaistakin että "pieni" nainen on ainakin jossain elämänsä vaiheessa halunnut vähän lisää pituutta, kookas mies taasen on saattanut varsinkin murrosiässä tuntea itsensä pikkuisen "kolhoksi". Kun alitajuntaan on jäänyt jokin ominaisuus haluttavana onhan se lienee positiivista myös vastakkaisessa sukupuolessa.
Voisihan tuota teoretisoida vaikka kuinka mutta koska kemia on niin vaikeaa tuskin löytyy muuta vastausta kuin tuo otsikossa mainittu.
väärinkäsitysten välttämiseksi: tarkoitin tuossa ylempänä tytöillä yli 18 v. typyköitä ja parhaiten silmä lepää n. 24-28 v. tytöissä.
Nyt ma suutuin! Olen n. 30 v.............!
kolmikymppinenkin, varsinkin jos on pitänyt itsensä tirakassa kunnossa. Valitettavasti vain on yleensä niin että sen ikäiset naikkoset ovat jo pariutuneet ja usein sukuakin jatkaneet, eivät siis ole kovin potentiaalisia kohteita poikamiehen päiväunille :)
...vaan...
Vaikka olen n. 2m "hujoppi", niin olisinko minä sitten tavallista onnekkaampi, kun minä olen päässyt seurustelemaan 155-190 cm väliltä eri kokoisten naisten kanssa.. sen voin sanoa, että jokainen on ollut mahtava, ja täysin omanlaisensa erilainen ihminen niin mukavissa, kuin surullisissa/vaikeissa asioissa. Joskus vain tuntuu, että pitkät tytöt ovat ujompia.. Turhaan te erimittaiset olette toisillenne kateellisia.. kun kaksi ihmistä kohtaa, ei sillä ihmisen fyysisellä koolla ole väliä!
...ja perimätiedon mukaan pienemmillä naisilla on tiukempi värkki. Tämän takia miehet usein valitsevat pienen naisen.
Olen kuullut useaankin kertaan tutkimuksesta jonka mukaan ihmiset valitsivat sokkotestinä pelkän hajun perusteella kumppaneita joiden perimä on mahdollisimman erilainen. Tummat valitsivat vaaleita, lyhyet pitkiä jne. Ja onhan tunnettua että on lajille eduksi että geenit sekoittuvat mahdollisimman hyvin. Eli selitys saattaa olla ainakin osittain biologinen.
Mille tummuus HAISEE?
Esim. feromonit eivät haise millekään, mutta kuitenkin vaikuttavat miehen kiinnostukseen. Ei kannata siis peittää näitä tuoksuja parfyymillä, jos haluaa miesten huomiota.
Täytyy kyllä myöntää että jokainen nainen, johon olen rakastunut, on tuoksunut jumalaisen hyvältä. Ja kysymyksessä ei ole ollut mikään tuote kaupasta vaan henkilön ominaistuoksu. Vaan kumpi onkaan seuraus ja kumpi syy.
olekaan vaan lähinnä ristiverinen voin lähettää hikinäytteen, haluatko päivän pidetyt sukat vai kalsarit?
Mikäli haluat tutustua laajempaan kategoriaan urosten hikinäytteitä voisin pientä korvausta vastaan kysellä myös kavereiltani materiaalia :)
ei nyt tarvitse liian konkreettiseksi heittäytyä...