Sivukanava juurihoidetussa hampaassa

Miten saa elämän pois ns. sivukanavasta, joka huomataan vasta jälkeenpäin, kun juurihoidosta on kulunut kuukausia ? Vai saako ? Leikkauksellako ?
Kertokaa joku viisas.
1338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mulla juurihoidettiin reunahammas ylhäältä. Siellä oli yksi kava kuulemma luutunut, joten ei hammas kokonaan olekkaan kuollut, ainoa konsti varmaan on ottaa koko hammas pois.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Utelias kirjoitti:

Miten saa elämän pois ns. sivukanavasta, joka huomataan vasta jälkeenpäin, kun juurihoidosta on kulunut kuukausia ? Vai saako ? Leikkauksellako ?
Kertokaa joku viisas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu