Harvoja poikkeuksia lukuun ottamatta palstan kreationistit eivät koskaan halua keskustella omien avaustensa aiheista.
Evot pulassa, bystander., minulle se kertokaa, uskonoppinut, opettaja8 ja sadat muut uudestisyntyneet Jumalan lapset eivät ole kommentoineet puolella sanallakaan saamiaan monesti runsaslukuisia vastauksia.
Koska arkijärki olettaa että kukaan ei avaa keskustelua aiheesta josta ei ole kiinnostunut ja palstakreationistit tunnetusti kannattavat arkijärjen tuomista jopa tieteen keskeisimmäksi välineeksi (raamatun jälkeen tietenkin), ihmettelen syvästi. Ja odotan selitystä.
Miksi kreationistit eivät keskustele avauksistaan?
12
120
Vastaukset
Vastausta ei tunnu kuuluvan, vaikka kreationistit tekevät päivittäin uusia avauksia jotka eivät heitä sen enempää kiinnosta.
Ehkä pitää uudestisyntyä Jeesuksessa ymmärtääkseen tällaista käytöstä. Niin sen täytyy olla.Nimim. 'crea is true' ei myös ole kommentoinut saamiaan vastauksia tuoreeseen Platypus-avaukseensa mitenkään.
Ehkäpä näihin varsin tunnistettaviin trollaanpa-tämän-ja-sitten-katoan -avauksiin ei kannattaisi evokkien vastata lainkaan.
- iIkimys
RepeRuutikallo kirjoitti:
Ehkäpä näihin varsin tunnistettaviin trollaanpa-tämän-ja-sitten-katoan -avauksiin ei kannattaisi evokkien vastata lainkaan.
Niihin vastailu nyt vaan on hauskaa jollain vähän perverssillä tavalla.
iIkimys kirjoitti:
Niihin vastailu nyt vaan on hauskaa jollain vähän perverssillä tavalla.
Kaikki palstaevokit ovat tässä suhteessa hieman perverssejä, eikä allekirjoittanut suinkaan vähiten.
Seuraavaan oudon kretun avaukseen kannattaisi kyllä laittaa ekaksi vastaukseksi: "Jos vastaamme sinulle, vastaatko sinä meille?"- tuhulausta
RepeRuutikallo kirjoitti:
Kaikki palstaevokit ovat tässä suhteessa hieman perverssejä, eikä allekirjoittanut suinkaan vähiten.
Seuraavaan oudon kretun avaukseen kannattaisi kyllä laittaa ekaksi vastaukseksi: "Jos vastaamme sinulle, vastaatko sinä meille?"Teille vastaaminen on ajan haaskausta.
tuhulausta kirjoitti:
Teille vastaaminen on ajan haaskausta.
Mutta niiden tyhmien aloitusten tekeminen ei siis ole?
kekek-kekek kirjoitti:
Mutta niiden tyhmien aloitusten tekeminen ei siis ole?
Eikä niihin vastaaminen, vaikka aloittaja on jo autuaasti vetämässä kahden viikon ryyppyputkea?
Se olisikin luonnollinen ja perisuomalainen selitys aloittajien katoamistempuille: tekevät nykäset.
- O'ou
"Harvoja poikkeuksia lukuun ottamatta palstan kreationistit eivät koskaan halua keskustella omien avaustensa aiheista."
Saattaa kyllä olla, että he keskustelevatkin. Se vaan tapahtuu aina uuden ja taas uuden nimimerkin takaa. Siihen taas saattaa olla syynä halu esittää, että meitä samanmielisiä on paljon ja lisäksi kyvyttömyys vastata kritiikkiin.Kauheaa ajatella, että Jeesuksen omat sortuisivat noin ala-arvoiseen touhuun. Eikös heidän moraalinsa pitänyt olla huimasti atterievokkien yläpuolella?
Koska keskustelussa tulee esille vasta-argumentteja, joihin avauksentekijöiden lähteissä, luominen.fi, TV7, creationism.org, Reinikainen, Puolimatka, seurakunnan pastori, ei ole osattu varautua?
- Niinpä Niin
ocksymoron.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1001829
Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?
HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa681797- 1361655
- 971401
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo321328MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil3141233- 581175
Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1301082Julkisuuden henkilön päiväin päätös
Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa2711031Kuulin juttua että Jeesus on kopioitu krishnasta
Pitääkö paikkansa että kertomukset ovat samat kummankin uskonnon kirjoissa446923