Tapasin kivan miehen ja annoin hänelle puhelinnumeroni illan päätteeksi hänen pyynnöstään. Kauan yleensä joutuu odottelemaan että mies ottaa yhteyttä? Ja mitä merkkejä on, jos hän ei olekkaan kiinnostunut?
Koska mies ottaa yhteyttä?
Hämmentynytooooooon
11288
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Itse odottelisin n. viikon jonka jälkeen jatkaisin elämääni. Ehkä oli niin kännissä että selvinpäin tajusi erheensä?
... ja eikö se jo ole tarpeeksi selkeä merkki, ettei kiinnosta, jos ei ota sinuun suht pian yhteyttä
:P
ottaa kyllä nopeasti yhteyttä. Mitä kiinnostuneempi, sitä nopeammin. Jos ei pariin päivään kuulu mitään, voi olettaa ettei ole kovin kiinnostunut. Puhsoitto tai txt ei vaadi paljoa aikaa, vaikka olisi kiireinenkin....
Voithan istua ja odottaa maailman tappiin.
Mies huitelee jo muualla!! :-D
Mut minkä takia mies vonkais numeroa pitkään ja sitten kun sen lopulta saa niin ei ottais minkäänlaista yhteyttä? :D
Olisko liian tungettelevaa itse lähettää vaikka tekstari tai pyytää fb kaveriks?
kännissä nyt tulee oltua sosiaalisempi kuin selvinpäin. sitten kun tämä sosiaalisuuspuuska haihtuu niin jää muistikuvat siitä, minkälainen se ihminen oikeasti oli. jos ei tehnyt kovin kummoista vaikutusta niin ei tähän tee mieli ottaa yhteyttä vaan homma ns pistetään "kännin piikkiin"
Varmin tapa karkottaa kaveri, joo.
Jos se ei ole kiinnostunut, vielä vähemmän on jos alat mankua ja roikkua ja kerjätä.
Perskatti sentään, unohda se ja verkot veteen uudelleen! Kyllä se varmakin saalis joskus nousee jos on noustakseen!
sulla siis ei ole hänen numeroaan?
voit joutua odottamaan 6 tunnista hautaan saakka. jos mies oli ottanut ja idea ei enää tunnukkaan kovin hyvältä (eli et tehnyt kovin suurta vaikutusta) seuraavana päivänä, numero lähtee.
Kiitos vastuksista!!! :)
Ei tässä ole mennyt kun päivä, eli vielä siis on pientä toivoa. On mulla hänen numeronsa sillä hän heti mun numeron saatua soitti varmistuakseen että annoin oikean numeron.
En kehtais ite alkaa häneen ottaa yhteyttä, sillä tulee todella tyrkky olo. Ehkä pitää vain odotella. Niin.. pitäsköhän fb pyytää kaveriksi?????
Jos viikonloppuna tapasitte niin mies ottaa yhteyttä tiistaina tai ei ollenkaan, usko kokenutta :-)
Älä pyydä fb-kaveriksi. Et vielä tiedä millaiseksi suhteenne muodostuu tai muodostuuko minkäänlaiseksi, joten ei ole hyvä idea antaa hänelle pääsyä fb-profiiliisi.
jos ei seuraavana päivänä soita niin ei ole kiinnostunut. Jos soittaa viikon päästä niin on lultavasti puutteessa ja haluaa panna kun ei muualta saa piparia.