Mulla on hyvä kulma katsella ja tutkiskella tämän uuden harrastukseni (juoksu) lisukkeena tulevaa matskua radalta. Radalla täällä Helsingissä tavataan kutsua sitä reittiä, joka vie himasta monen monen monen kapakan kautta johonkin petiin. Se on rata. Tämä toinen rata on hieman vaikeamoi rata, sillä suorituksen aiheuttama väsymys ja kipu luo harhan, että kaikki ei olekaan niin hyvin kuin luulee sen olevan. Maisema on blur. Mitään ei ehdi rekisteröidä. Maailma on jossain, ja sinulla vain tuo tuska.
Mutta kun aikaa kuluu niin asiat helpottuvat; sinusta tulee vahvempi ja kestävämpi. Voit pikkuhiljaa keskittyä muuhunkin kuin itseesi ja aiheettomaan ahdistukseesi. Sinä saatat jopa nauttia matkoistasi olemisen ykseyteen, jossa kaikki muutkin ovat. Et ole enää yksin. Olet osa elämän keuhkoja, aivoja ja fiilistä.
Yea!
Naisiakin tulee vastaan poluilla. Nykyään he eivät enää juokse minusta ohi, vaan kaikki mikä tulee tulee vastaan. Muuta ei ole.
(naurua)
Polut
5
<50
Vastaukset
- Nasdaq
Ja nyt minä kerron sinulle salaisuuden: Kun aikaa on kulunut oikein paljon, niin sinä tulet näkemään paljon enemmän, sillä tulet juoksemaan kaiken kiinni, ja menemään ohi - niin surullista kuin se onkin (visuaalisesti).
(naurua kaalimaan toiselta puolelta) - 1. painos
Ton vois käsittää metaforalla, eli porukat näkisivät enemmän jos katsoisivat muutakin kuin tissi/prc osastoa.
Kokemus opettaa, että kävellen ehtii ja siten myös näkee enemmän?
Eller hur?
(Melkein naurattais. Suututanko mä tällä taas jonkun?)- Nasdaq
On tuossa jotain perää (prc:ttä). Katsominen on tuskallista, siksi keksittiin kaksiulotteinen ja pysähtynyt maailma, jossa siinäkin on valitettavat rajansa.
(naurua)
- kipikipikipi
Juokse vaan älä kirjoittele joutavia :) (joutavan letkeää nautua :) )
- Nasdaq
Ihan mielelläni teen molempia. Samaan aikaan näiden tekeminen ei ole mahdollista. Eli maailmassa on olemassa jotain mahdotonta.
(mahdotonta naurua)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h613984- 593980
Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062861Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv552682Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.551982Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p211859Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151649- 321503
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061327- 1801261