Sinkkukori kauppaan

Reipas Mies

Linkki:
http://www.hs.fi/kotimaa/Sinkut saivat omat ostoskorit kaupan versio rusettiluistelusta/a1363313905201?ref=tf_iHSisboksi300-artikkeli&jako=757bbd96333c59bf79c7d75f26f6e7f9

Mitenköhän ruokamarketissa sinkkunaista isketään ja onko koko ajatus sinkkunaiselle sopiva että joku keltaisen korin sinkkumies tulee vonkailemaan kesken salaatin ostoreissun?

Tietenkin kannatan kaikkea mikä edistää P/S-kulttuurin muuttumista baari-iskennästä poispäin. Baari-iskentä on vain mielentila, johon naiset tälläytyvät meikaten yms. ja miehet kaivaa kaapistaan ne parivuotta sitten muodissa olleet menoreleet juo viinaa rohkaistuakseen. Ja jossa sallitaan tuntemattoman ihmisen lähestyminen intiimissäkin mielessä.

9

458

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Naiset on niin fiksuja, että jättää keltaisen korin ottamatta, jos haluaa tehdä ostokset rauhassa.

      • ---------

        Naiset on niin fiksuja että jättävät keltaisen korin ottamatta, jos haluavat olla häpäisemättä itseään.


      • Dudebro

        Näin tänään Omenassa parikin kaunista naista sinkkukoreineen. Itsellänikin oli sinkkukori, otin sen lähinnä läpällä kun en ollut koko konseptista sattunut kuulemaan.


    • TODELLAhyväIDEA!

      Mielestäni sinkkukori idea on todella hyvä :).
      Tuo luo mahdollisuuksia sinkuille enemmän löyttää kumppani arkisestakin tilanteesta.

      Kyseisen kaupan kauppias ymmärtää ihmisyyttä. Ihminen on laumaeläin jonka on parempi olla useimmiten kaksin kuin ihan yksin.

      Toivottavasti sinkkukorit leviävät muuallekin !!

      • 007Q

        Et voi olla tosissasi :D


    • korikansaa

      Entäs jos tavalliset korit on lopussa ja on pakko ottaa sinkkukori käyttöön vaikkei olekaan sinkku? Eikö se ole harhaanjohtamista?

    • kauppias hoitaa homm

      Seuraavaksi voisi kokeilla HOMOKOREJA !! Hinttarit sipsuttelisivat korit kainalossa etsien ku'llinlutkuttajaa.Korin väri voisi olla ruskea. ;))

    • korisinkku

      Aivan ihana idea !

    • Mies1985

      Ei naiset voi sitä ottaa, koska kaupassa ollaan vain ostamassa elintarvikkeita aivan kuten yökerhossa ollaan vain tanssimassa. Se tutustuminen vain tapahtuu (passiivissa).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      97
      4419
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3283
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2370
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1378
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      33
      1058
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      32
      1016
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      11
      1014
    8. 158
      997
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      924
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      862
    Aihe