Monikulttuuriset suhteet

thethin1

0nhan tunnettu tosiasia, että suomen paras myyntivaltti ulkomaille on suomakais naiset. Suomalaismiehet eivät tässä vertailussa pärjää alkuunkaan.
Muitakin eroja on. Kun suomalaismiehet hakevat ulkolaiset kumppaninsa lähinnä omaankulttuuripiiriinsä kuuluvista maista, niin suomalaisnaiset lähes poikkeuksetta hakevat ne muslimi, tai mustanafrikan maista.
Eksotiikka tuntuu siis viehättävän suomityttöä.

9

326

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Chom chom

      Hyvä provon aikaansaamiseksi kannattaa nähdä vähän enemmän vaivaa. Faktat suomalaisten puolisoiden synnyinmaista on niin helposti saatavilla, että provosi lässähtää jo alkumetreillä.

    • Epäilevä Tuomas

      Sinä et selvästikään tunne tosiasioita. Oletko koskaan seurustellut sen enempää suomalaisen kuin ulkomaisenkaan naisen kanssa?

    • me käkkäräpäät

      Olkoon tilastot sitten millaisia tahansa, sinun kirjoituksessasi on ainakin yksi virhe:

      "Kun suomalaismiehet hakevat ulkolaiset kumppaninsa lähinnä omaankulttuuripiiriinsä kuuluvista maista, niin suomalaisnaiset lähes poikkeuksetta hakevat ne muslimi, tai mustanafrikan maista."

      Virhe on tässä lauseessa.

      Jos edes hieman olisit viitsinyt tehdä tutkimustyötä ja nojautua tosiasioihin, olisit huomannut muutaman muuttujan.

      Suomalainen mies avioituu useinmiten venäläisen tai virolaisen naisen kanssa, joten heitä nyt ei tarvitse sen kummemmin HAKEA suomeen. Sensijaan aasialaisen naisen suomalainen mies, muutamia poikkeuksia lukuunottamatta HAKEE aasiasta.

      Suomalainen nainen avioituu useinmiten pohjoismaalaisen, saksalasen tai englantilaisen kanssa, joten heitäkään ei tarvitse sen kummemmin HAKEA suomeen. Naiset jotka avioituvat afrikkalaisen tai muslimimaiden miesten kanssa, lähes poikkeuksetta TAPAAVAT MIEHEN SUOMESSA. Joten miestä ei tarvitse mistään hakea, jos hän on jo omatoimisesti maahan tullut.

      Joten , todella harva HAKEE puolison ulkomailta. Miehillä tätä lienee hieman enemmän kuin naisilla. Miehet matkustavat aasian maihin vaimonhakumatkoille, mutta en ole kuullut että naiset lähtisivät samalla tarkoituksella johonkin maahan.

      • kukkona tunkiolla

        Kyllä ne naisetkin HAKEE puolison ulkomailta, mutta ne eivät pidä siitä useinkaan kovaa haloota. Tiedän useampia naisia, jotka todellakin matkustelivat tiuhaan tahtiin Gambiassa aviomiestä etsimässsä ja nyt on kolme heistä naimisissa ja meidän verovarojamme hyödyntämässä.


    • sapepe
    • selvää faktaa

      Suomessa syntyneiden naisten ulkomailla syntyneet puolisot synnyinmaan mukaan 2009

      Ruotsi
      Britannia
      Saksa
      Ent.Neuvostoliitto
      Turkki
      Yhdysvallat
      Italia
      Viro
      Alankomaat
      Ranska
      Marokko
      Espanja
      Kanada
      Nigeria
      Ent.Jugoslavia
      Norja
      Puola
      Kreikka
      Egypti

      VS.

      Suomessa syntyneiden miesten ulkomailla syntyneet puolisot synnyinmaan mukaan 2009

      Ruotsi
      Ent.Neuvostolitto
      Thaimaa
      Viro
      Saksa
      Kiina
      Venäjä
      Yhdysvallat
      Puola
      Britannia
      Japani
      Brasilia
      Kanada
      Vietnam
      Norja
      Unkari

      • aamuvirkku5.34

        Voisitko antaa lähteen niin katsotaan tarkemmin maiden järjestystä.


    • häpeä suomiukko

      ei taida olla herkkua kaukaa haetulla naisella elämä suomalaisukon nuijittavana. Kovasti on puolta nuorempi rouva yrmeä ilmestys supermarketissa, ensiavussa paikattavana jne turvakodissa turvaa hakemassa.

    • thethin 1

      Esititte naiselle minkälaisen tosiasian tahansa, niin hän kääntää hetkessä tosiasiat ylösalaisin jos katsoo sen itselleen edulliisemmaksi.
      Se on sitä ns. aivottoman logiikkkaa.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      724
      2401
    2. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      344
      2017
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      26
      1883
    4. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      10
      1683
    5. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      58
      1498
    6. Viesti miehelle

      Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise
      Ikävä
      12
      1032
    7. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      1009
    8. Teit asiat lopulta niin

      Ettei meillä ole ikinä mitään mahdollisuuksia toisiimme.
      Ikävä
      55
      870
    9. Miksi rakastuit

      Kaivattuusi?
      Ikävä
      63
      865
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      2
      818
    Aihe