LUKEKAA näitä sivuja:
http://www.trustpilot.fi/review/www.fragrancedirect.co.uk
http://www.dooyoo.co.uk/online-shops/fragrancedirect-co-uk/reviews/
Siellä on pilvin pimein arvosteluja Fracrance Direct nettikaupasta.
Kyseinen kauppa huijaa asiakkaitan huonoillatuotteilla jotka ovat tietenkin jäljitelmiä (sen voi jo hinnasta päätellä) tuotteet ovat usein vailinaisia tai käytettyjä ja mikä pahinta: enemmän kuin liian usein TUOTTEITA EI LÄHETETÄ; EIKÄ RAHOJA PALUTETA:
Asiakaspalvelu kyseisesä firmassa on alle arvostelun ja kritiikkiin vastataan erittäin töykeästi.
Hälyytyskellojen on soitava viimeistään tässä vaiheessa:
Erään asiakkaan palutetta:
"You should also note that the contact address they provide is just empty serviced offices. There is no-one there.
http://g.co/maps/jx84g"
Toisinsanoen eräs tilaaja oli käynyt paikanpäälä Fragrance Direct'n osoitteessa ja löytänyt vain tyhjiä toimistotiloja.
Älkää tilatko kyseisetä nettikaupasta. ÄLKÄÄ MISSÄÄN NIMESSÄ antako sinne luottokoetti tai pankkitilinumeroitanne.
Fragrance Direct nettikaupalla on myös historia luottokorttien väärinkäytöstä: firma varastelee asiakkaidensa luottokortin tietoja ja numeroita ja vie asiakkaiden tileitää rahaa.
http://www.trustpilot.fi/review/www.fragrancedirect.co.uk
http://www.dooyoo.co.uk/online-shops/fragrancedirect-co-uk/reviews/
LUKEKAA noita arvosteluja. Viiden tähden kehut ovat kyseisen firman kätyreitä jotka yrittävät torpetoida kritiikkiä ja estää totuuden julkitulon.
VAROITUS! Fracrance Direct nettikaupasta.
10
2126
Vastaukset
- Outo meininki.
Just, PERKELE, arvasin tään!!!
Onneton idiootti menin ja tilasin tuolta, eikä mitään tuotteita ole tähänkään päivään näkynyt. - Risu-Jooseppi
Jaaha, täälläkin yksi lankaan mennyt... mutta eikö luottokorttiyhtiö korvaa, jos tuotteita ei kuulu?
- Risu-Jooseppi
No nyt täytyy vetää sanat takaisin, sain tuotteet kotiin, aivan tilauksen mukaan. Hintaa en voi kuin ihmetellä, 2 pulloa miesten nimeltä mainitsematonta edt:tä paljon halvemmalla kuin viimeksi Ranskasta ostamani yksi pullo. Ja tässä oli vielä postikulutkin.
Tilauksen saapuminen kyllä kesti melkein 4 viikkoa, mutta ei mulla kiirekään ollut. Tilaan tuolta kyllä vastaisuudessakin. - homma skulaa!
Itse sanoisin ylläolevat väitteet paikkaansa pitämättömiksi. Olen tilannut fragrancedirect.co.uk -puljusta jo 8 kertaa, ja aina on tuote ollut sitä mitä pitikin, ja joka ikinen kerta tuote on tullut n. 2 viikossa perille lähipostiin.
Jos on ollut kysyttävää, asiakaspalvelu on vastannut vuorokauden sisään.
Niin olihan tässä kai kyse fragrancedirect.co.uk -nettikaupsta?- kummaa höpötystä
Luotettava kauppa tuo on ja samoin fragrancex.com ... ihmeellisiä höpötyksiä.
- GonzoHel
Olen myös itse tilannut kyseisestä paikasta, tuotteet tuli puolessatoista viikossa. Sain juuri sen mitä tilasin ja tuotteet oli priima kunnossa. avaamattomina..
Suosittelen kyllä kaikille kyseistä verkko kauppaa.
- No voi jösses
Onkohan aloittaja tilannut itse koskaan ko. puljusta? Itselläni on ainakin tullut kaikki tilaamani tuotteet perille asti. Ja ovat olleet aitoja. Plussaa vielä vakipostikuluista, jotka eivät suuret ole.
- tuoksunainen
Kuulostaa kyllä nyt vähän liioitellulta. Olen ollut kyseisen nettikaupan vakioasiakas jo pitkään eikä minulla ole siitä mitään muuta kuin hyvää sanottavaa. Tuotteet ovat aina tulleet perille luvatun ajan sisällä ja ovat olleet poikkeuksetta aitoja ja moitteettomia. Virheitä varmasti tapahtuu silloin tällöin tuollaisessa puljussa, mutta niistä tietenkin tehdään sitä suurempi numero.
Fragrancedirect toimii tosi hyvin,täydet pisteet.Olen tilannut monta kertaa ja aina priima tavaraa, täydellistä.Toimitus pari viikkoa ,mutta sen tietää etu käteen,ihan sika halpaa ja laatua saa,suosittelen kaikille lämpimästi:)
Olen tilannut ihan parin sadan euron tilauksia ja kaikki ollut ihan laatua ja pakkaukset ovat sovitun mukaisia,siellä on erikseen merkinnät miten tuote on pakattu.Ihan parhaita tarjouksia ,jotka vaihtuvat eli kannattaa seurata vaihtuvia ajankohtaisia tarjouksia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,794323Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt182766Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242628Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod162455Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1122414Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1102204Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992161Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6252003MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141955Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka321756