Onko salapoliiteja oikeasti

olemassa?
1085
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

moderaattori12117.3.2013 15:060 SULJE

| http://adf.ly/L1odb Tuolla Vasta naurattaa :`D |
---------------------------------------------------------------------------------------------

Äänestä

Ainakin tällä palstalla niitä vilisee jatkuvasti, mennen tullen. Keissejä ne ei osaa ratkoa, se taitaa olla muutenkin sivuseikka.

Äänestä
  • Katsopas tupu ikkunasta kadun toiselle puolelle
    musta auto ja MIB ukkeli vilkuttaa sinulle;)

    Äänestä

  • S Alanmies kirjoitti:

    Katsopas tupu ikkunasta kadun toiselle puolelle
    musta auto ja MIB ukkeli vilkuttaa sinulle;)

    Mulla on isot, mustat aurinkolasit silmillä. Ei mua voi tunnistaa.
    Vilkutan kuningatar vilkutuksen (olen harjoitellut kämmenliikettä). :)

    Äänestä

On. Tunnistaa popliinitakista, aliravitusta olemuksesta ja kyynisyydestä elämänfilosofiana. Suurin osa toimeksiannoista on puolisoaan uskottomuudesta epäilevien antamia kyttäyskeikkoja. Hieno ammatti.

Äänestä
  • Mielenkiintoista työtä.

    Äänestä

Salapoliiti löytyy puhelinluettelon kirjaimesta s

Äänestä

Uusille salapoliiteille olis oiva markkinarako kun entisiäkin on hirmu vähän

Äänestä

.

Siviilissä niitä kutsutaan kerrostalokyttääjiksi

Har!

.

Äänestä

Juu-u, Turuuski on Jussi Vares. Aina Apteekiss notkumass.. :/

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


salapoliiti kyssä kirjoitti:

olemassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu