USA: laisia huijareita

Swindle

on liikkeellä deitti sivuilla. He etsivät aina 5-10 v, vanhempaa naista ja aloittavat kehumalla profiiliasi. Kuinka ollakaan 1-2 viikon kuluttua he rakastavat sinua lopun ikäänsä, ikäero on vain numeroita ja haluavat ostaa Suomesta "meille" talon , auton yms. Komeita miehiä. . . mutta kenen kuvalla?
He ovat jäämässä tässä kuussa eläkkeelle ja tulevat pitämään sinua kuin kukkaa kämmenellä. Hän on armeijan leivissä Afganistanissa tai Syyriassa, eikä mikään tavallinen sotilas vaan jopa eversti tai kenraalin oikea käsi. On päivä- ja yöunelmia ja saavat sinut tuntemaan itsesi erityiseksi Prinsessaksi. Olen ollut mukana 4-5 jutussa, mutta vain englannin kielen käytön kannalta. En anna omia henk koht tietoja. Mutta olen jujuttanut heitä kunnes he ovatkin jäämässä ensi viikolla eläkkeelle ja haluavat lähettää minun hoiviini 3oooooo € rahalaukun koska luottavat minuun. Mutta sitten he lähettävät agentin tai diplomaatin tuomaan laukun sinulle, ja tämä ei tiedä mitä laukku sisältää. Kuitenkin tämä jää tullissa kiinni jossain Gambiassa ja sinun pitääkin maksaa 5300€ tulli- ylipaino ym .maksuja. Silloin viimeistään kannattaa tajuta, et olet huijauksen kohde.
Kun kirjoitat, ettei sinulla ole rahaa, niin rakkauskin loppuu heti. .. . .

1

228

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HÄHÄHÄÄÄ

      hei kai tää oli vitu vitsi kyl täys järkinen tajuu tos kohtaa jo keskustelu alussa et vittu mikä pelle ja kusetus täs menossa !! oot ite kenties menny toho ja luulet et muute menee ku oot ite niin vitun tyhmä!??!!??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      93
      2178
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2132
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      87
      1283
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1110
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      59
      1071
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      969
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      920
    Aihe