USA: laisia huijareita

Swindle

on liikkeellä deitti sivuilla. He etsivät aina 5-10 v, vanhempaa naista ja aloittavat kehumalla profiiliasi. Kuinka ollakaan 1-2 viikon kuluttua he rakastavat sinua lopun ikäänsä, ikäero on vain numeroita ja haluavat ostaa Suomesta "meille" talon , auton yms. Komeita miehiä. . . mutta kenen kuvalla?
He ovat jäämässä tässä kuussa eläkkeelle ja tulevat pitämään sinua kuin kukkaa kämmenellä. Hän on armeijan leivissä Afganistanissa tai Syyriassa, eikä mikään tavallinen sotilas vaan jopa eversti tai kenraalin oikea käsi. On päivä- ja yöunelmia ja saavat sinut tuntemaan itsesi erityiseksi Prinsessaksi. Olen ollut mukana 4-5 jutussa, mutta vain englannin kielen käytön kannalta. En anna omia henk koht tietoja. Mutta olen jujuttanut heitä kunnes he ovatkin jäämässä ensi viikolla eläkkeelle ja haluavat lähettää minun hoiviini 3oooooo € rahalaukun koska luottavat minuun. Mutta sitten he lähettävät agentin tai diplomaatin tuomaan laukun sinulle, ja tämä ei tiedä mitä laukku sisältää. Kuitenkin tämä jää tullissa kiinni jossain Gambiassa ja sinun pitääkin maksaa 5300€ tulli- ylipaino ym .maksuja. Silloin viimeistään kannattaa tajuta, et olet huijauksen kohde.
Kun kirjoitat, ettei sinulla ole rahaa, niin rakkauskin loppuu heti. .. . .

1

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HÄHÄHÄÄÄ

      hei kai tää oli vitu vitsi kyl täys järkinen tajuu tos kohtaa jo keskustelu alussa et vittu mikä pelle ja kusetus täs menossa !! oot ite kenties menny toho ja luulet et muute menee ku oot ite niin vitun tyhmä!??!!??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      68
      3139
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      75
      3037
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      2902
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      63
      2574
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      43
      2078
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      60
      1657
    7. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1629
    8. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1625
    9. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      24
      1610
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      59
      1556
    Aihe