Potkaisin pottuvarpaani vuosia sitten ja siitä lähti kynsi melkein kokonaan eikä ole kasvanut takaisin. Kynnen ikäänkuin alimmat kerrokset ovat tallella ja kynnessä on kuoppa. Voiko tällaiseen kynteen laittaa rakennekynttä?
rakennekynsi vaurioittuneeseen varpaankynteen
1
209
Vastaukset
- 2 17
Näkemättä tilannetta arvioisin; Kyllä voi laittaa, edellyttäen tietysti, että varvas on muuten terve (kuten oletan, jos tapahtumasta on jo vuosia)
Toinen asia on kuitenkin se, pysyykö rakennekynsi viottuneen kynnen päällä, mutta se selviää vain kokeilemalla. Ilmakovetteinen akryyli lie kestävämpi kuin uv kovetteinen geeli (molemmat ovat siis akryylia)
Jos laitatat kynnen, ja se alkaakin irtoamaan, VIILAA se pois (tai poistata siellä, missä kynsi on tehty) Missään tapauksessa kynttä ei saa alkaa itse repimään pois, eikä myöskään liimaamaan takaisin kiinni.
Käy näyttämässä varvastasi kynsiteknikolle, saat varmemman arvion tilanteesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1772153Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3151825- 931587
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka31479Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois821278Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001230- 671170
- 251101
- 481027
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73986