Kertokaa te viisaammat. Harrastan kunnollista liikuntaa niin että joka päivä yhteensä 2 ja puoli tuntia. Jaoteltuna Tunti on reipasta kävelyä koko ajan puuhastellen, ja puolitoista tuntia samaa mut myös lihaspuolta. Syön päivässä aamulla 2 leipää, päivällä vähän ruokaa, illalla pelkkää kurkkua ja porkkanaa. Päivän aikana 2 välipalaa, rasvaton jugurtti per kerta. Miltä kuulostaa, pitäiskö syödä vähä enemmän vai vähemmän vai on sopiva määrä?
Sopiva syömisen määrä?
Nainen vain
1
<50
Vastaukset
- kalaöljykapseli
Varmaan sun pitäis syödä enemmän... eilen aamuteeveessä oli Rakel Lingellin haastattelu, hän laidutti 30 kg liikunnalla ja ruokaremontilla. Kertoi syövänsä paremmin ja monipuolisemmin kuin koskaan lihavina vuosinaan. Pitäiskin hankkia itselleen se kirja luettavaksi. Mulla laihari meinasi kaatua liian vähän syömiseen , kroppa oli koko ajan rääkissä... no nyt kun syön enemmän niin tuloksia on alkanut tulla parin sadan gramman päivävauhdilla. Uskomatonta mutta totta. Elimistö siis toimii, ei jarruta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse123807SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2253743Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1313405Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky723374Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222257Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv321799Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575421635- 361583
- 321491
- 921433