Pääsen ehkä ähkimään

Mutta se pelottaa minua ja pelottaa muutenkin koska ei minulla sellaisesta tai naisten kanssa tekemisissä olemisesta ole juuri ollenkaan kokemusta. Mitään en kuitenkaan ala tämän enempää kertomaan vaikka täällä tullaan utelemaan asiasta.
4109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vinkki: älä ähki, murise. Ei liikaa, mutta sopivasti. Älä stressaa, alku aina hankalaa, kolmannella kerralla vasta alkaa sujumaan...

Äänestä

Kiitos kannustavasta viestistä.

Äänestä

Minä olin kerran metsässä.
Melkein kompastuin käpyyn.

Huh, onneksi en.

Äänestä
  • Oliko tuo vertauskuva? Käpyyn kompastuminen = pillun antaminen ATM:ille. Onneksi vältyit siltä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


8+5 kirjoitti:

Mutta se pelottaa minua ja pelottaa muutenkin koska ei minulla sellaisesta tai naisten kanssa tekemisissä olemisesta ole juuri ollenkaan kokemusta. Mitään en kuitenkaan ala tämän enempää kertomaan vaikka täällä tullaan utelemaan asiasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu