tämä saattaa kuulostaa pikkumaiselta ja turhalta, mutta olen 13vuotias tyttö, painan 52kg, olen hoikka, mutta jotkut paikat roikkuu... makkaratkin löytyy... haluaisin malliksi, ulkonäköä löytyy kyllä mutta laihempi pitäisi olla. olisiko joku hyvä tapa kiinteyttää vatsa-pakara aluetta? syömisen olemattomiin vähentäminen ei ole järkevää, tarvitsen energiaa kasvaakseni mallin mittoihin... vastaa vain jos et aio haukkua tms
apua
LittleSpot
3720
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sä painat 52kg! Voi että, se on mun suuri unelma! Mä oon 16 vuotiast tyttö, 168/57 ja tunnen itseni armottomaksi läskiksi :(
Hyvä tapa kiinteyttää olisi varmaan lenkkeillä tai juosta! Juokseminen kiinteyttää mun käsitykse mukaan kaikkia paikkoja vähäsen, sori jos oon väärässä! Luulisin kuitenkin noin..
EI ole olemassa mitään kiinteytymistä.
Kiinteytymis on useimmiten yhdistelmä laihtumista ja lihaksen kasvamista, jolloin paikat ei tunnu niin löysiltä vaan kiinteiltä.
Juokseminen vahvistaa jalkojen, pakaroiden ja vatsankin lihaksia jonkin verran. Mutta jos oikeasti haluaa lihaksia lisää, niin kuntosali on siihen oikea paikka. Sitä varten tarvitset kuntosaliohjelman, jos et ennen ole salilla käynyt.
Te olette tytöt molemmat tosi hoikkia, ei ole syytä laihduttaa. Sinä joka haluat malliksi; sinä tulet kasvamaan vielä pituutta, et kertonut kuinka pitkä olet tällä hetkellä, mutta voithan aina pyrkiä lapsi/nuorisomalliksi. Pituuden ja painon lisäksi tarvitaan hyvät hampaat, iho ja tukka. Ja tietenkin kiva ulkonäkö. Turhan aikaisin vielä haaveilet aikuismallin hommista koska olet niin nuori etkä tiedä vielä miten vartalosi kehittyy.
Aloitin eilen kaverini kanssa lenkkeilyn, huomasimme että se on todella hauskaa, etenkin kun on seuraa... Eilen kävimme 5km hölkkäämässä(kunto ei tietekään kestänyt ilman puolta matkasta kävellen) ja tänään kävimme aamulla 3.5km ja nyt illalla 2.5 vielä kun molempien teki mieli purkaa vähän ylimääräistä energiaa. Se tuntuu tosiaan jaloissa jne, mutta mikä urheilu kiinteyttäisi käsiä ja vatsaa tehokkaasti... siis joku liikunta jossa yhdistyisi ainakin käsien ja vatsan kuntoutus?