Laihdutuskaveri hakusessa!

Olen 18v tyttö, 165/63. Laihdutusmotivaatio on huipussaan ja uskon onnistuvani laihtumaan. Aloitan huomenna laihdutukseni.

Olisiko täällä jotakuta, joka haluaisi ryhtyä kanssani laihduttamaan? Olethan tarpeeksi motivoitunut? :-)

Voimme kirjoitella tähän ketjuun tai sähköpostilla. Mahdollinen tutustuminenkin juoksulenkkien merkeissä kelpaa!
7107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Oletpa hirveen läski. Onko poikaystävä tai joku muu haukkunut sua lihavaksi ja alat nyt laihikselle?

Äänestä
  • Olen kyllä läski suoraan sanottuna, ja kyllä mua ollaan haukuttu päin näköä lihavaksi. Laihdutan silti vain itseni takia, en muiden takia, enkä
    hae sillä hyväksyntää muilta. Lihasta mussa ei ole nimeksikään, koko painon edestä pelkkää rasvaa :-)

    Onko halukkaita, jotka haluisivat laihduttaa yhteisvoimin?

    Äänestä

Jos olet ns "laihaläski" eli ei ole lihasta, vaan rasvaa kehossa se vähä mitä on, niin ainut mikä auttaa, on kuntosaliharjoittelu. Ei mikään laihdutus, vaan KIINTEYTYS.

Etkä ole mikään läski. Jotkut kateelliset paskiaiset vaan ovat sanoneet sinulle, kun halunneet edes jollakin tavalla saada sinulle pahan mielen. Eivät mitään muuta ole keksineet... Joo tiedän, et usko. Ehkä vanhempana viisastut, jos elät sinne viisastumiseen asti.

Äänestä
  • Kiitos viestistäsi, arvostan sitä!

    Minulla ei kuitenkaan ole "vähän" rasvaa kehossa, vaan itseasiassa erittäin paljon ja tiedostan itsekin olevani pyöreä. Salilla ei ole mitään mahdollisuutta käydä, eikä ostaa kotiinkaan mitään välineitä, rahatilanne kun on mikä on.

    Äänestä

Laihdutuspulveri, mikäs uusi juttu tämä on?

Äänestä

Moikka,

Oon aloitellut blogia, jossa avaudun urakastani, jossa tarkoitus on olla terveellinen ja siinä sivussa pudottaa painoa. Musta kun tuntuu, että mulla on sama probleema kuin sulla - painon edestä läskiä.

Yritän nyt kesän aikana tsempata ja oppia elämään terveellisesti, eli syömään monipuolisesti ja hyvin sekä muistaa liikkua tarpeeksi usein.

Jos haluut seurailla mun urakkaa, niin mun blogin osoite on http://kohteenafit.blogspot.fi/

-M

Äänestä

ite oon 162cm ja 60kg ja alotan kans laihduttamaa :)
aijoitko esim. jättää herkut kokonaan pois?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Helsingisssä kirjoitti:

Olen 18v tyttö, 165/63. Laihdutusmotivaatio on huipussaan ja uskon onnistuvani laihtumaan. Aloitan huomenna laihdutukseni.

Olisiko täällä jotakuta, joka haluaisi ryhtyä kanssani laihduttamaan? Olethan tarpeeksi motivoitunut? :-)

Voimme kirjoitella tähän ketjuun tai sähköpostilla. Mahdollinen tutustuminenkin juoksulenkkien merkeissä kelpaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu