Tommonen muutaman vuoden vanha, puolentoistasadan euron CTEK laturi simahti kymmenen tunnin latauksen jälkeen. Kyselin valmistajalta mutta he eivät sitä halua ottaa ilman kopiota ostokuitista.
Onkohan tuon sisällä jotain sulakkeita tai muita vaihdettavia osia? AInakin avaaminen on tehty vaikeaksi.
Onkohan tuon sisällä jotain sulakkeita tai muita vaihdettavia osia? AInakin avaaminen on tehty vaikeaksi.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Parillakympillä saat halpahallista laturin, jolla akku täyttyy ihan yhtä hyvin. Olet maksanut merkistä ja maksanut aivan liikaa.
Huolellinen ihminen säilyttää ostokuitin ainakin takuun ajan.
Tästä CTEKistä on olemassa kopiotuotteita, mutta niissä halvat kiinakomponentit. Itsellä myös sellainen kallis CTEK ja hyvin on kestänyt jo kolme vuotta. Lataan sillä kakkosakkua niin talvella, kuin kesälläkin.