Studio Ghiblin elokuvien musiikkinuotit?
Mihin mun kannattas kirjottaa kysymys, kun pitäs tietää, mistä saa nuotit studio ghiblin leffoissa käytettyihin kappaleisiin?
Että pitäiskö tilata japanista, vai pitäskö kirjottaa anomuskirje kappaleiden säveltäjälle Joe Hisaishille, vai???
Kirjastossa ei ole musaosastolla, eikä kirjakaupassa. Mitä pidäs tehä? :OOO
2
198
Vastaukset
- Vivo 1 tai 2
Etsin minäkin.
Ainakin on semmosessa kirjassa kuin VIVO 1 tai 2
(en muista)
Siellä on ainakin Liikkuvan Linnan tunnari.
Tuo kirja löytyy kaupoista ja kirjastoista ja niin
sivu olisi siis 50-51 ;)
Toivottavasti oli apua- nuotti friikki
joo etsin samaa. jos tarkoitat nuotteja pianolle niin ne löytyy vivo 2 nimisestä nuotti kirjasta! mutta haluaisin vain ne nuotit ja ilmaiseksi. esim löytyykö mistään netistä josta voisi printata? mutta suomalainen kirjakauppa myy vivo 2 nimistä kirjaa joten sieltä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maisan uupuvat päivitykset ja tuoreet rikosepäilyt
Mikäs kun Maisa ei ole viikkoihin päivittänyt instaa ja nyt ollaan lehdissä tälläisistä.. 👀 https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/010c6594-780f-420115737Ikea palkkaa pakolaisia hienoa!
Huonekalujätti Ikea aikoo tarjota Suomessa työpestin noin 70 pakolaiselle kolmen seuraavan vuoden aikana, yhtiö kertoo tiedotteessaan. – Pakolaiset o3275593