kaalikeittodieetti alkakoon

mimu2

Huomenna alkaa kaalikeittodieetti. Olen paljon palstoilta lukenut tästä hyvää sekä huonoa, mutta kokeileminen tuskin haittaa. Sellerin jätän suosiolla pois reseptistä. Pituutta löytyy 176cm ja painoa on kertynyt 85kg, ja ikää 20 v ja nyt katsotaan, joko tästä saisi nopean startin elämäntapamuutokselle ja painoa putoamaan motivaattoriksi itselleni. Painoa pitäisi se 15 kg saada pois nimittäin. Tulkaa kaikki mukaan niin onnistutaan yhdessä:)!

4

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mimu2

      1. päivä kohta ohi. Ei tehnyt tiukkaakaan. Aamusta iltaan soppaa nassuun ja yksi omena välipalaksi alkuillasta. Lisäksi pari litraa vettä on tullut hörpittyä. Jännätään innolla kuinka paljon on paino tippunut huomisaamuun mennessä. Ensimmäinen päivä on kunnialla läpi. :)

    • Nesteet kiertoon

      Vieläkö olet jaksanut tuota kitudieettiäsi? Vai loppuiko into, kun huomasit dieetin mahdottomuuden? Tuliko jo ahmittua? Tuliko heikko olo tai alkoiko väsyttämään?

    • kaalikeitolleko

      Ihanko tosiaan tuolla laihtuu, että syö vain kaalikeittoa?
      Saako siinä välissä syödä mitään muuta vähäkalorista, esim sokerittomat mehukeitot/hapankorput/hedelmät?

    • Ei kaalikeittoa !

      Moikka !

      Kaalikeittodietillä toki laihtuu, mutta kun lopetat sen ja alat syömään tavallista ruokaa, saat kilosi takaisin pikavauhtia. Eli romukoppaan tuollaiset kaalikeittodieetit ! Syöt "normi"ruokaa, pienempinä annoksina ja liikut. Sillä tavalla saat pysyviä tuloksia !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      249
      45399
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      32
      11264
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      211
      10902
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9721
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8538
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      230
      6539
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3220
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2259
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      39
      1727
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1540
    Aihe