Millainen on kulmikas tiimalasi? onko se sellainen jossa lantio ei ole karevan pyöreä. Itselläni, en tiedä onko liika lenkkeily thenyt kuin lovet lantioni kohdalle.
Mittani on kuitenkin noin 90 60 90 eli vyötäröä on mutta silti tuo lantio on minusta ruma itselläni.
Mikä hitto tätä kroppaa vaivaa kun tuntuu ettei se näytä miltään kuin romuluiselta.
jos tämä on uusi vartalotyyppi, saanko nimeä sen mukaani...
no mutta laittakaapas linkkiä niistä kropista mitä meinasin ja tykkäättekö mistä ja millaisesta ette.
Mittani on kuitenkin noin 90 60 90 eli vyötäröä on mutta silti tuo lantio on minusta ruma itselläni.
Mikä hitto tätä kroppaa vaivaa kun tuntuu ettei se näytä miltään kuin romuluiselta.
jos tämä on uusi vartalotyyppi, saanko nimeä sen mukaani...
no mutta laittakaapas linkkiä niistä kropista mitä meinasin ja tykkäättekö mistä ja millaisesta ette.
Vastaukset 8
Vanhimmat
en ymmärrä. laita kuva
mutta onko tuolla nyt väliä jos olet kuitenkin ok kunnossa?
http://www.google.fi/search?hl=fi&q=sexy women&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.44342787,d.Yms&biw=1366&bih=664&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=moZRUaXTO-iM4gTc4IGoBg#imgrc=u_YA_RQSaQvHEM:;DaLZguBzKUEcEM;http://www.77and7.com/media/catalog/product/0/3/035_7_2_1.jpg;http://xf-cactus.blogspot.com/2012/07/sexy-womens-swimsuit-swimwear-beachwear_17.html;423;567
tuollainen. olen heman pyöreämpi enkä noin kaponen, mutta lantio on samaan suuntaan.
oho sori väärä linkki.
http://xf-cactus.blogspot.fi/2012/07/sexy-womens-swimsuit-swimwear-beachwear_17.html
tuossa tuo eka bikininaikkonen
Eikös tuo 90-60-90 ole klassinen tiimilasin määritelmä?
Ja kun vilkaisin tuota linkin kuvaa, niin ei eipä tuo nainen ollut ollenkaan hullumpi. Että sen puoleen voisin kuvitella, että olet kovastikin hotti! Eli ei ainakaan mun silmään pistänyt silmään mikään kulmikkuus :)
Saanko kysyä vielä, että minkä väriset hiukset sinulla on?
Tottakai näyttää romuluiselta jos laihduttaa liikaa, jos alkaa paistaa lantion luut, kylkiluut jne. läpi.
minulla on semmonen ruskean tumma tukka :) nyt vaan loman jälkeen siihen on ilmaantunut vaaleita raitoja. Auringosta sellainen taipumus tällä tukalla.
No voihan tämä monen vuoden käveluharrastus ehkä voinut verottaa lantion muotoa :/
Olen nyt jotenkin yrittänyt löytää keinoa saada muotoa, mutta ehkä tämä ongelma on niin pieni etten viitsi näin kauniina päivänä murehtia :)
Kuulostat oikein hyvältä! Ja liikuntaa kannattaa totta kai harrastaa!
Jos kaipaat lisää muotoa nimenomaan kylkiin niin miten on kylkilihaksia vahvistavat liikkeet, esim joku kylkilankku tms? Ilmeisesti useimmat yläkehoa rasittavat liikuntalajit tuovat voimaa myös kylkiin. Mutta sitten myös tuo tiimalasimuoto heikkenee, koska kylkilihakset leventää vyötäröä :)
Juu kyljet ovat ihan ok, mutta lantio osa ei ole kaareva vaan neliömäinen : D
Niinkuin tuossa linkin naisella.
No kai se siitä vähän pyöristyy vähemmällä urheilulla, kun alaln kertaamaan koulukirjoja amk:ota varten :)
Syksyllä alkaa koulu niin onpahan vähemmän aikaa, eikä tule pohdittua kaikenmaailman murheita : D