Pitää paastoamisessa syödä ollenkaan?
Entä syöminen.
2
155
Vastaukset
- :):)!
Kaikki paastot eivät ole nestepaastoja,voi paastota esim. lihan syönnistä, jolloin proteiineja saa kasviksista ja maitotuotteista: herneet pavut linssit pähkinät siemenet ja maitotuotteet esim rahka ja raejuusto. Voi myös paastota alkoholista ja juoda alkoholittomia viinejä joita saa ruokakaupoistakin:) Tai sitten voi pitää karkkilakon, sekin on eräänlainen paasto.
- ponybutt
Voi paastota, muttEI silti olla paastotilassa, joka on tila mihin keho menee kun ei syö/juo yli 400-500 kcal päivässä (käsitykseni mukaan)
Kuten ylläoleva sanoi siis, voi syödä ja paastota tietyistä ruuista vaikka syöden vain hedelmiä yms. Mutta tällöin vaikka ajatus on paasto, ei fyysinen paastotila ole välttämättä päällä... Kai idea monissa uskonnollisissa paastoissa.
No älä siis ota todesta tätä kommenttiani, se on omia ajatuksiani lähinnä. Ei 100% faktaa.
Mutta siis riippuu haluatko oikeaan paastotilaan. Silloin suosittelen, että juot nestemäistä ravintoa max 500 kcal päivässä pieninä annoksina (ja paljon vettä tietysti). JA siis ei ole pakko mitään syödä/juoda jos sitä tarkotit... Vedellä elää, mutta kokemattomille paastoajille sitä ei kai rankkuutensa vuoksi suositella(?).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun463220Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5091952Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171920Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si811791- 181522
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431418- 281356
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901319Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1261212UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1131168