MIKS SE ON NIIN MIEKLETTÖMÄN RUMA!?!!

Knips knaps

Melkein arvaan että tää viesti vaaditaan poistettavaksi alta aikayksikön, vaikka todellakaan en kirjota mitään siveyttä ym. loukkaavaa vaan ihan oman suoran mielipiteeni.
Olen muutama vuosi sitten valmistunut kirurginen sairaanhoitaja, ja ammattini puolesta joudun paljon näkemään kaikenlaista.
Esim. noita eri-ikäisten miesten alastomia alapäitä. Ja se mikä mua ihmetyttää on se, että miks se meidänherramme on luonut tuon urospuolisen ihmisen sukuelimet niin jumalattoman rumiksi!?
Siellä jalkojen välissä roikkuu ensin sellanen veltto onkimadonpätkä, ja sitten ne hirveän näköset kivekset! Rumat karvaset säkit melkein polviin asti jos vähän liioitellaan!
Jos katsotaan mitä vaan muuta eläintä, niitten sukuelimet ovat paljon paremmin piilossa, ja peniskin esillä vain silloin kun sitä tarvitaan.
Naisen elimet eivät ole kauniit, mutta ei löllähtele vapaana kuten miesten.
Ja sanottakoon, että itse olen seurustellut jo useamman vuoden. Silti en voi parhaalla tahdollanikaan sanoa "niitä" kauniiksi!
Sorry, mutta mun esteettistä silmääni ne ei todellakaan miellytä!

19

668

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ugly creature

      kyllähän ihminen on varsin tyhmän näköinen elukka alastomana, siksihän meillä onkin vaatteet.

      • Anonyymi

        Hah hah mä nauroin tai nauran vieläkin. Kiitos


    • .......

      Jaa. Kyllä ne mun mielestä on kauniit. Etenkin oman miehen, muita nyt ei tule pahemmin nähtyä.

      • iicss

        Niin onkiii! Mies on kaunis.


    • Dino Rex

      Kannattaa jostain biologian kirjasta tsiigata. Ihan järkevät selitykset sille on miksi miehen sukuelin on sellainen kuin on.

    • Ei todella!

      Naisen VI.TUN "kauneus" ei paljon naurata.

    • Knips knaps

      Koulussa luettiin ja tentittiin jumalattoman paksu opus ihmisen anatomiasta ja fysiologiasta. Missään kohtaa ei ollut seltystä kyseiseen ilmiöön. (Rumuuten)

      Ja kuten jo mainitsin, ei minunkaan mielestäni naisen sukuelimet ole kauniit, mutta ne ei roiku tuossa esillä!
      Kyseessä on puhtaasti esteettinen ongelma. Syy siihen miksi ne on sellaiset kuin on, on taas sitten oma lukunsa. Ja sittenkään niitteen ei tarvitsis olla noin rumat! Kyllä varmaan kauniimmin muotoiltu värkkikin asiansa ajais!

      • Anonyymi

        Rumiksihan ne värkit jäi kun Alvar Aalto ei ollu sillo vielä syntyny ku mallikappaleita väsättiin!


    • voi kiesus!

      On sullakin murheet :D

    • Minä olen luullut, että sukupuolielimillä on jokin muu funktio kuin näyttää esteettisesti hyvältä, mutta olen vissiin erehtynyt. Noh, aina oppii uutta!

    • höpö

      Suloisiahan nuo roikuvat vekottimet ovat ;) ja naisten tavara yhtä lailla silmää miellyttävä. Opetelkaa nauttimaan omastanne ja muiden vartaloista!

    • asdfghyujoo

      Joo onhan se aika ruma velttona, mut iha hauskan näkönen ku on "täysissä mitoissaan"... ;-) Mut voipi riippua tietty miehestä!

      • ------------

        Samaa mieltä. Ei velttona niin erityinen (joskaan ei aiheuta minulle sen suurempia negatiivisia tuntemuksia silloinkaan), mutta juhlakunnossa ollessaan on erittäin komea. Sen sijaan naisen sukuelimet ovat äärettömän rumat aina ja joka tilanteessa. Onneksi en ole lesbo, niin ei tarvitse niiden kanssa olla sen enempää tekemisissä, mutta miehiä käy vähän sääliksi.


      • Dino Rex
        ------------ kirjoitti:

        Samaa mieltä. Ei velttona niin erityinen (joskaan ei aiheuta minulle sen suurempia negatiivisia tuntemuksia silloinkaan), mutta juhlakunnossa ollessaan on erittäin komea. Sen sijaan naisen sukuelimet ovat äärettömän rumat aina ja joka tilanteessa. Onneksi en ole lesbo, niin ei tarvitse niiden kanssa olla sen enempää tekemisissä, mutta miehiä käy vähän sääliksi.

        "mutta miehiä käy vähän sääliksi"

        Mitä turhia, kyllä me pimpin ulkonäöstä tykätään


    • Se on työkalu:.!1#%

      .

      Työkalun tarkoituskaan ei ole olla esteettisesti näyttävä vaan hoitaa hommat

      .

    • ......

      Alastomuus on kaunista, vain mieli täytyy tyhjentää kaikesta negatiivisesta.
      Katso taidetta, kun mies otti kuvia vammaisesta vaimostaan, mitään rumaa niissä ei ollut.

    • Anonyymi

      Kiitos kuukausien parhaista nauruista : veltto onkimadon pätkä ja rehottava karvapuska

    • Anonyymi

      Minusta naisen sukuelimet ovat Rumat, mutta naisen vartalo on kaunein mitä Allah on luonut. En tykkää katsella pornoa koska siellä näytetään vain p... Lua. Miehen Munat on yhtä Rumat, heterona ei kiinnosta miehen Munat, mutta vältän niiden näkemästä esim saunassa. Kumma kun kaikki miehet katselevat toistensa munia saunassa, en käy yleisissä saunoissa kun miehet vaihtaa munia

    • Anonyymi

      Pimperoko muka on sitten paremman näköinen? No ei todellakaan ole haiseekin vielä pahemmalle..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7558
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3622
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1846
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1060
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      943
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      27
      911
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      807
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      732
    9. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      729
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      26
      662
    Aihe