Melkein arvaan että tää viesti vaaditaan poistettavaksi alta aikayksikön, vaikka todellakaan en kirjota mitään siveyttä ym. loukkaavaa vaan ihan oman suoran mielipiteeni.
Olen muutama vuosi sitten valmistunut kirurginen sairaanhoitaja, ja ammattini puolesta joudun paljon näkemään kaikenlaista.
Esim. noita eri-ikäisten miesten alastomia alapäitä. Ja se mikä mua ihmetyttää on se, että miks se meidänherramme on luonut tuon urospuolisen ihmisen sukuelimet niin jumalattoman rumiksi!?
Siellä jalkojen välissä roikkuu ensin sellanen veltto onkimadonpätkä, ja sitten ne hirveän näköset kivekset! Rumat karvaset säkit melkein polviin asti jos vähän liioitellaan!
Jos katsotaan mitä vaan muuta eläintä, niitten sukuelimet ovat paljon paremmin piilossa, ja peniskin esillä vain silloin kun sitä tarvitaan.
Naisen elimet eivät ole kauniit, mutta ei löllähtele vapaana kuten miesten.
Ja sanottakoon, että itse olen seurustellut jo useamman vuoden. Silti en voi parhaalla tahdollanikaan sanoa "niitä" kauniiksi!
Sorry, mutta mun esteettistä silmääni ne ei todellakaan miellytä!
MIKS SE ON NIIN MIEKLETTÖMÄN RUMA!?!!
19
871
Vastaukset
- ugly creature
kyllähän ihminen on varsin tyhmän näköinen elukka alastomana, siksihän meillä onkin vaatteet.
- Anonyymi
Hah hah mä nauroin tai nauran vieläkin. Kiitos
- .......
Jaa. Kyllä ne mun mielestä on kauniit. Etenkin oman miehen, muita nyt ei tule pahemmin nähtyä.
- iicss
Niin onkiii! Mies on kaunis.
- Dino Rex
Kannattaa jostain biologian kirjasta tsiigata. Ihan järkevät selitykset sille on miksi miehen sukuelin on sellainen kuin on.
- Ei todella!
Naisen VI.TUN "kauneus" ei paljon naurata.
- Knips knaps
Koulussa luettiin ja tentittiin jumalattoman paksu opus ihmisen anatomiasta ja fysiologiasta. Missään kohtaa ei ollut seltystä kyseiseen ilmiöön. (Rumuuten)
Ja kuten jo mainitsin, ei minunkaan mielestäni naisen sukuelimet ole kauniit, mutta ne ei roiku tuossa esillä!
Kyseessä on puhtaasti esteettinen ongelma. Syy siihen miksi ne on sellaiset kuin on, on taas sitten oma lukunsa. Ja sittenkään niitteen ei tarvitsis olla noin rumat! Kyllä varmaan kauniimmin muotoiltu värkkikin asiansa ajais!- Anonyymi
Rumiksihan ne värkit jäi kun Alvar Aalto ei ollu sillo vielä syntyny ku mallikappaleita väsättiin!
- voi kiesus!
On sullakin murheet :D
Minä olen luullut, että sukupuolielimillä on jokin muu funktio kuin näyttää esteettisesti hyvältä, mutta olen vissiin erehtynyt. Noh, aina oppii uutta!
- höpö
Suloisiahan nuo roikuvat vekottimet ovat ;) ja naisten tavara yhtä lailla silmää miellyttävä. Opetelkaa nauttimaan omastanne ja muiden vartaloista!
- asdfghyujoo
Joo onhan se aika ruma velttona, mut iha hauskan näkönen ku on "täysissä mitoissaan"... ;-) Mut voipi riippua tietty miehestä!
- ------------
Samaa mieltä. Ei velttona niin erityinen (joskaan ei aiheuta minulle sen suurempia negatiivisia tuntemuksia silloinkaan), mutta juhlakunnossa ollessaan on erittäin komea. Sen sijaan naisen sukuelimet ovat äärettömän rumat aina ja joka tilanteessa. Onneksi en ole lesbo, niin ei tarvitse niiden kanssa olla sen enempää tekemisissä, mutta miehiä käy vähän sääliksi.
- Dino Rex
------------ kirjoitti:
Samaa mieltä. Ei velttona niin erityinen (joskaan ei aiheuta minulle sen suurempia negatiivisia tuntemuksia silloinkaan), mutta juhlakunnossa ollessaan on erittäin komea. Sen sijaan naisen sukuelimet ovat äärettömän rumat aina ja joka tilanteessa. Onneksi en ole lesbo, niin ei tarvitse niiden kanssa olla sen enempää tekemisissä, mutta miehiä käy vähän sääliksi.
"mutta miehiä käy vähän sääliksi"
Mitä turhia, kyllä me pimpin ulkonäöstä tykätään
- Se on työkalu:.!1#%
.
Työkalun tarkoituskaan ei ole olla esteettisesti näyttävä vaan hoitaa hommat
. - ......
Alastomuus on kaunista, vain mieli täytyy tyhjentää kaikesta negatiivisesta.
Katso taidetta, kun mies otti kuvia vammaisesta vaimostaan, mitään rumaa niissä ei ollut. - Anonyymi
Kiitos kuukausien parhaista nauruista : veltto onkimadon pätkä ja rehottava karvapuska
- Anonyymi
Minusta naisen sukuelimet ovat Rumat, mutta naisen vartalo on kaunein mitä Allah on luonut. En tykkää katsella pornoa koska siellä näytetään vain p... Lua. Miehen Munat on yhtä Rumat, heterona ei kiinnosta miehen Munat, mutta vältän niiden näkemästä esim saunassa. Kumma kun kaikki miehet katselevat toistensa munia saunassa, en käy yleisissä saunoissa kun miehet vaihtaa munia
- Anonyymi
Pimperoko muka on sitten paremman näköinen? No ei todellakaan ole haiseekin vielä pahemmalle..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 814482
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans1214157Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀334028BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että1693261Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome592580Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa582577Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main352552- 1672479
Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?682449Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik432122