Vaateliike Elviira Tampere

uskomatonta toiminta

Haluan varoittaa teitä kaikkia Tampereen koskikeskuksessa olevasta vaateliikkeestä ELVIIRA !
Täysin huijareita koko porukka. Myyvät Saksalaisia vaatemerkkejä kovalla hinnalla. Ostin sieltä 163 euroa maksavan villatakin. Kotona
huomasin että mm. napit roikkuivat puoliksi irrallaan. Silkkinauha oli kokonaan toisesta päästä irti.
Menin tuotteen kanssa takaisin myymälään ja sanoin etten halua sitä huonon laadun vuoksi ja olin kuitenkin valmis ostamaan sillä rahalla jotain muuta.
Tämäpä ei heille sopinut. Heillä ei ole palautus oikeutta. Toinen myyjä alkoi ompelemaan nappeja paremmin kiinni.
Kysyin liikkeen omistajan nimeä ja puhelinnumeroa. He eivät sitä antaneet, omistaja on kuulemma lomalla.
Missään en koskaan ole saanut näin törkeää kohtelua.
Kysymyksessä kuitenkin aika hintava villatakki.
Aion tehdä tästä ilmoituksen niin monelle taholle kun mahdollista.
Onko mahdollista että tänä päivänä on liikkeitä joissa oikeasti ei ole palautusoikeutta ? Jotain mätäähän tässä on kun en saanut edes omistajan nimeä. !!!!!!!!!

5

3342

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei koskaan enään

      Itselleni käynyt ihan samoin. He eivät vaihda mitään takaisin koska
      laatu niin huonoa heidän tuotteissaan. Laittavat joka rätille ihan liikaa hintaa. Älkää vaan ostako heiltä mitään. Viimeistään ensimmäisessä pesussa tuotteesi on RIKKI !!
      Hävytöntä käytöstä heidän liiketoimintansa.

    • fvoejvivvj

      No eihän tuossa ole mitään laitonta. Liikkeellä ei tarvitse olla vaihto tai -palautuoikeutta! Heillä on mahdollisuus korjata viallinen tuote ja mikäli tuote ei ole korjattavissa siinä vaiheessa on mahdollista vaihtaa tai palauttaa tuote. Se on ihan asiakkaan oma asia minkähintaisia vaatteita ostaa, turha tulla valittamaan keskustelupalstollle jos katuu ostostaan. Yritys saa hinnoitella tuotteensa ihan miten haluaa, asiakas voi sitteen äänestää jaloillaan ja jättää ostamatta jos on liian kallista!

    • Sannaminttu

      Ylimielinen omistaja- tuputtavat myyjät- vastenmielinen asiakaskokemus...

    • Anonyymi

      Onko tämä liike vielä olemassa?

    • Anonyymi00006

      Missä viipyy punainen pitkä toppa liivi?
      Olen tilannut ja maksanutkin jo ajat sitten ?!
      Marjatta vainionpää kaaelontiw 1a3
      6470å teuva

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      174
      1192
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      46
      631
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      559
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      304
      558
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      228
      543
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      51
      529
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      502
    Aihe