Pitkäaikainen parisuhde hakusessa

katsotaan miten käy

Olen vuonna -70 syntynyt Lapissa asuva mies. Olen eronnut noin kaksi vuotta sitten. Minulla on 4 lasta, joista kaksi ovat aikuisia. Haen 30-45 -vuotiasta naista pidempiaikaiseen parisuhteeseen. Halusin kokeilla seuranhakua tätä kautta, koska esimerkiksi baareista en usko löytäväni kaltaiselleni miehelle sopivaa naista.

Itse olen normaalipainoinen, sosiaalinen, helposti lähestyttävä ja melko leppoisa tapaus. Luonnehtisin itseni oman tien kulkijaksi. Omia ajatuksiani minulla on tapana purkaa käveleskellessä metsässä. Sielä on helppo järjestellä päässä pyörivät asiat ja samalla mieli virkistyy.

Alkoholia käytän melko harvoin ja silloinkin kohtuudella. Harrastuksiini kuuluu eritoten metsästys. Olen myös kiinnostunut metsästyskoirien perinnöllisten sairauksien periytyvyyden tutkimisesta. Se jos joku on mielenkiintoista puuhaa. Voisinkin kutsua itseäni tuosta johtuen varsinaiseksi Sherlock Holmesiksi.

Elämässäni olen kokenut niin ylä- kuin alamäkiäkin. En ole kuitenkaan elämälle katkeroitunut. Olen sitä mieltä, että tuulilasista sitä pitää elämää katsoa eikä peruutuspeilistä. Mielenkiinnolla siis seurailen mitä tulevaisuus tuo tullessaan.

Sinulta odotan etenkin alkoholin kohtuukäyttöä. Eduksi katson positiivisen suhtautumisen elämään, lapsirakkauden ja Lapissa asumisen. Minulla on ulkokoiria ja sisäkoira, joten toivottavasti et ole eläimille allerginen.

Olisitkohan juuri sinä se, jota etsin? Lisätietoja minusta saat lähetämällä viestiä sähköpstiosoitteeseeni: [email protected]

Jään jännityksellä odottamaa yhteydenottoasi.

1

354

Äänestä

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nainen 30 v

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      107
      1346
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      131
      992
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      32
      886
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      713
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      698
    6. 32
      665
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      21
      600
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      19
      596
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      543
    10. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      11
      508
    Aihe