Purkan nieleminen?

Tykkään purkasta enemmän ku karkista ja siks yleensä nielasen purkan. Eli siis syön purkkaa. Eilen söin kokonaisen pussillisen purkkaa, onko vaarallista? Oon 12v, täytän 13.
1165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

En suosittele tekemään niin, koska purkka voi pahimmassa tapauksessa takertua jonnekin ja aiheuttaa suolitukoksen/jotain pahempaa ):

Tuskinpa purkka silloin, toinen tällöin on pahasta nieltävänä :D Mutta muista että vatsa menee helposti sekaisin purkasta! :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Omnompurkkaa kirjoitti:

Tykkään purkasta enemmän ku karkista ja siks yleensä nielasen purkan. Eli siis syön purkkaa. Eilen söin kokonaisen pussillisen purkkaa, onko vaarallista? Oon 12v, täytän 13.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu