Morjensta, sain halvalla Madboy MFP-1000 karaokesoittimen ja kysynkin sellaista että passaako näihin soittimiin ihan kaikki karaokelevyt vai onko näissä ns. oikeissa karaokesoittimissa oltava jotain omia levyjä?
Ainut karaoke kokemus on nimittäin vain Playstationin Singstar peleistä.
Karaoke levyt ja soitin?
4
257
Vastaukset
- vastaaja_666
Juu kyllä käy... Jopa CD G,t
- Laulajamies
Eli ihan sama minkä karaokeen tehdyn dvd levyn hommaa niin ne toimii oikein.
Hyvä homma, pitääpä katsella edullisia levyjä tuohon. - labrador2
Laulajamies kirjoitti:
Eli ihan sama minkä karaokeen tehdyn dvd levyn hommaa niin ne toimii oikein.
Hyvä homma, pitääpä katsella edullisia levyjä tuohon.Mulla on ainakin pari levyä, jotka pätkivät, rätisevät ja paukkuvat, mutta se johtuu VocoPro DVX-880Pro -soittimesta.
Sitten kannattaa harkita, minkä merkkisiä levyjä hankkii. Itse ostin eilen "Nostalgiaa! Karaoke Vol. 1." -levyn ja olipa järkyttävä kokemus. Ääni tuli kuin c-kasetilta ja jälki oli muutenkin omituista. Hyvä, että biisit tunnisti. Tuottaja on MTG.
KSF:n tuottamat "Karaokeboxit" ja "Finhitsit" ovat aika hyviä. Niissä ovat stemmalaulajatkin mukana. Esimerkiksi Junnu Vainion levyissä pitää olla Hyväntuulen laulajat mukana.
- labrador2
Myyn VocoPro DVX-880 Pro -karaokesoittimen eniten tarjoavalle!!!
Muuten on kova peli, mutta parilla levyllä räsähtelee, joten korjatkoon ne, jotka osaavat, minä en.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3473517Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun192318Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151910Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141615Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko4171532Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t361434Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2751406- 171284
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631096Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin201020