Karaoke levyt ja soitin?

Laulajamies

Morjensta, sain halvalla Madboy MFP-1000 karaokesoittimen ja kysynkin sellaista että passaako näihin soittimiin ihan kaikki karaokelevyt vai onko näissä ns. oikeissa karaokesoittimissa oltava jotain omia levyjä?

Ainut karaoke kokemus on nimittäin vain Playstationin Singstar peleistä.

4

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vastaaja_666

      Juu kyllä käy... Jopa CD G,t

      • Laulajamies

        Eli ihan sama minkä karaokeen tehdyn dvd levyn hommaa niin ne toimii oikein.
        Hyvä homma, pitääpä katsella edullisia levyjä tuohon.


      • labrador2
        Laulajamies kirjoitti:

        Eli ihan sama minkä karaokeen tehdyn dvd levyn hommaa niin ne toimii oikein.
        Hyvä homma, pitääpä katsella edullisia levyjä tuohon.

        Mulla on ainakin pari levyä, jotka pätkivät, rätisevät ja paukkuvat, mutta se johtuu VocoPro DVX-880Pro -soittimesta.
        Sitten kannattaa harkita, minkä merkkisiä levyjä hankkii. Itse ostin eilen "Nostalgiaa! Karaoke Vol. 1." -levyn ja olipa järkyttävä kokemus. Ääni tuli kuin c-kasetilta ja jälki oli muutenkin omituista. Hyvä, että biisit tunnisti. Tuottaja on MTG.
        KSF:n tuottamat "Karaokeboxit" ja "Finhitsit" ovat aika hyviä. Niissä ovat stemmalaulajatkin mukana. Esimerkiksi Junnu Vainion levyissä pitää olla Hyväntuulen laulajat mukana.


    • labrador2

      Myyn VocoPro DVX-880 Pro -karaokesoittimen eniten tarjoavalle!!!
      Muuten on kova peli, mutta parilla levyllä räsähtelee, joten korjatkoon ne, jotka osaavat, minä en.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2232
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      215
      2100
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      117
      1418
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1180
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      16
      1173
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      104
      1051
    7. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      939
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      75
      918
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      865
    Aihe