Täällä kun tuntuu olevan epäselvyyttä määritelmistä, niin kerrataanpa:
YTM: mies joka saa halutessaan tasokkaita naisia (YTN), vaikka joutuu usein tyytymään KTN:ään.
KTM: mies joka joutuu tyytymään melko vaatimattomiin naisiin (KTN tai ATN).
ATM: mies joka ei saa minkäänlaista naista.
YTN: nainen joka kelpuuttaa vain tasokkaan miehen (YTM).
KTN: nainen joka ottaisi mieluusti tasokkaan miehen (YTM), mutta omaa sen verran realismia, että usein kelpuuttaakin KTM:n. Voi saada seksiä YTM:ltä.
ATN: nainen joka yleensä valitsee KTM:n. Voi saada seksiä YTM:ltä jos on tuuria.
YTM: mies joka saa halutessaan tasokkaita naisia (YTN), vaikka joutuu usein tyytymään KTN:ään.
KTM: mies joka joutuu tyytymään melko vaatimattomiin naisiin (KTN tai ATN).
ATM: mies joka ei saa minkäänlaista naista.
YTN: nainen joka kelpuuttaa vain tasokkaan miehen (YTM).
KTN: nainen joka ottaisi mieluusti tasokkaan miehen (YTM), mutta omaa sen verran realismia, että usein kelpuuttaakin KTM:n. Voi saada seksiä YTM:ltä.
ATN: nainen joka yleensä valitsee KTM:n. Voi saada seksiä YTM:ltä jos on tuuria.
Vastaukset 18
Vanhimmat
YTM = mies, johon kohdistuu suurta P/S-kysyntää
KTM = mies, johon kohdistuu satunnaista P/S-kysyntää
ATM = mies, johon kohdistuu vähän tai ei lainkaan P/S-kysyntää
YTN = nainen, johon kohdistuu valtavaa S- ja suurta P-kysyntää
KTN = nainen, johon kohdistuu suurta S- ja satunnaista P-kysyntää
ATN = nainen, johon kohdistuu satunnaista S- ja pientä P-kysyntää
S-kysyntä = seksuaalinen kysyntä
P-kysyntä = parisuhdekysyntä
Muuten melko pätevä, mutta:
ATM = mies, johon ei kohdistu lainkaan P/S-kysyntää.
ATM on naiselle vähemmän kiinnostava otus kuin katuojan pohjalla elävä limanuljaska. Moni nainen ihmettelee, onko tällainen ATM edes olemassa, koska hänen silmänsä eivät edes fyysisesti kykene huomaamaan baarissa istuvaa ATM:ää.
Kyllä ATämmään voi teoriassa kohdistua kysyntää, mutta ATämmän ujous estää häntä saamaan naista. ATämmä ei ole kuitenkaan koskaan niin tasokas, että naiset tekisivät aloitteita heille.
No ei, ATMiin EI kohdistu naisten puolelta lainkaan kysyntää. Satunnaista ja yksittäistä hetkellistä kiinnostusta voi olla, mutta se ei ehdi muodostua varsinaiseksi kysynnäksi, vaan muuttuu nopeasti vihaksi, sääliksi tai inhoksi.
YTM = korkkaa teininaisen omistukseena
Lordi = nuolee YT-mällit tavishuoransa haisevasta vitusta
Eipäs pilkata Lordia. Voitti ainoana suomalaisena euroviisut.
Haha! On tämä hauska palsta vaikka joskus kyrsiikin näitä juttuja lueskella :)
Mitä jos on seurustellut 10 vuotta ja on pari lasta. Ennen perhettä on viettänyt villiä poikamies-elämää pannen monia naisia. Nyt on tullut ero ja on ilman naista toista vuotta, niin mikä silloin on?
kovasti kuulostaa
Taso voi laskea ja nousta. Nuorena olet saattanut olla YTM tai YKTM. Nyt ehkä KTM tai jopa AKTM. Pahimmassa tapauksessa ATM, jos ei naiset ole yhtään kiinnostuneita.
Luultavasti KTM. Nuorempana olet varmaankin ollut YKTM.
Kyllähän KTM voi olla ilman naista pitkiäkin aikoja, jos ei itse ole aktiivinen. Tyypillisesti naiset tekevät aloitteita vain YT-miehiä kohtaan. Ja vaikka KTM olisikin aktiivinen, niin silloinkin flaksi on määritelmän mukaisesti satunnaista.
Todennäköisesti olet atm yleensä eronneilla miehillä on vientiä omassa ikäryhmässää ja ryhmässään. Aika ruskimus ei saa toisia saman ikäisiä yh äitejä tai oikeastaan helposti saa nuoremman yh tuosta ryhmästä jos on vähänkään peli silmään.
ATM:n määritelmä on joukosta kaikkein yksiselitteisin:
ATM on mies joka ei saa eikä ole koskaan saanut naiselta seksiä.
Tämä on se kulmakivi, joska kaikkien muiden tasojen määrittely lähtee.
Jos ATM on tasojen kulmakivi, niin pilIu on sen keskusta. Mitä lähempänä keskustaa sitä korkeampi taso. Voidaan siis puhua tasopyramidista, jonka huipulla on Kaikennäkevä Silmä, jollainen löytyy kaikilta naisilta. Välittömästi sen alapuolella on YT-tasot, pyramidin keskivaiheilla KT-tasot ja alhaana perustana AT-tasot.
Tässä havainnollistava kuva:
http://4.bp.blogspot.com/_lxHkFGQPc90/TJATETT0K8I/AAAAAAAABHM/_uRJQH5q2QQ/s1600/all-seeing-eye.gif
Kokemukseni mukaan YTM osaa ja USKALTAA olla myös aktiivinen eli hän pyytää naisia ulos, silläkin uhalla että saisi pakit. Niinpä YTM:n ei tarvitse olla pitkiä aikoja yksin, koska naisen saanti on melko helppoa. Pariutuminen voi siis tapahtua melko pian sinkuksi tulon jälkeen. Onnellinen Nainen se joka sattuu olemaan apajilla samaan aikaan, sillä kukapa nainen ei YTM:ä haluisi...
Joo.
KTM voi "kasvaa" YTM:ksi saamalla lisää voimakasta itseluottamusta. Siitä muodostuu sellainen positiivinen kierre: kun saa hyvää naista, uskaltaa lähestyä muita kauniita naisia paremmin. Lisäksi kun muut naiset huomaavat miehen olevan naisille kiinnostava, hekin kiinnostuvat enemmän. Naiset kun ovat laumasieluja. Kohta kaikki ovat miehen kimpussa ja mies voi valita parhaat.
Voi joissakin (harvoissa) tapauksissa myös olla, että ATM korotetaan KTM:ksi. Eli jos ATM jollain ilveellä saa naista, hänestä tulee KTM.
Ei YTM:ksi tulla pelkästään aloitteita tekemällä. Pitää olla muutenkin haluttava ja tasokas mies. ATM voi teoriassa bongahtaa YTM:ksi jos tulee kuuluisaksi jostain sopivasti seksikkäästä syystä (esim. taiteilija), mutta taso nousee vaikka julkisuuden syy ei olisi kovin seksikäskään (BB).
Ei tosiaan YTM:ksi ihan helposti tulla. Mutta olitpa kuinka haluttavan näköinen tai oloinen KTM, niin pitää osata myös toimia oikein, jotta olisit YTM.
Moni hyvännäköinen mies ei kerää naisia jonoksi saakka.