Olen hiukan alle 40 vuotias kolmen lapsen yh-isä joka etsii 18-34-vuotiasta älykästä, kaunista, sporttista, energistä, äidillistä mut olemukseltaan tyttömäistä naista. Kukaan kriteereihini sopiva ei kuitenkaan vastaa vaikka olen ihan kivan näköinen eikä mun lapsetkaan ole pelottavia :)
Ennen kuin joku ihmettelee niin naisen ikä on tuon verran matala koska en halua aloittaa puhtaalta pöydältä sellaisen kans jolla itselläkin jo näitä elämän tuomia "rasitteita". Lapsia minulla on kolmelle eri naiselle ja uskon että sitä ymmärtää parhaiten nuori ja mieleltään ennakkoluuloton :) Kumppanin pitää olla iloinen, osaava ja auttavainen ja tuoda hiukan lisää iloa ja eloa omaan ja lasteni elämään :) liekö liikaa vaadittu?
Ennen kuin joku ihmettelee niin naisen ikä on tuon verran matala koska en halua aloittaa puhtaalta pöydältä sellaisen kans jolla itselläkin jo näitä elämän tuomia "rasitteita". Lapsia minulla on kolmelle eri naiselle ja uskon että sitä ymmärtää parhaiten nuori ja mieleltään ennakkoluuloton :) Kumppanin pitää olla iloinen, osaava ja auttavainen ja tuoda hiukan lisää iloa ja eloa omaan ja lasteni elämään :) liekö liikaa vaadittu?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tyypillinen miehen kompastuminen heti alkumetreillä leveään ikähaarukkaan.
Vain vähän ressukat 18-vuotiaat naisenalut ovat kiinnostuneita itseään hyvin vanhemmista miehistä. Toisaalta taas kolmekymppiset naiset eivät myöskään ole kiinnostuneita miehestä, joka on kiinnostunut 18-vuotiaista.
Tyhmyyttään ei pidä paljastaa heti profiilin ihannekriteereillä. Kyllä sen ehtii nainen treffeilläkin huomata.
Tän on pakko olla provo. :D
Provoksi minäkin väitän, ei kukaan voi olla tosissaan NOIN tyhmä. Ja jos on niin siinähän ihmettelee kun kukaan ei vastaa.
Niin ja elämänkokemus on se mikä sitä ymmärrystä tuo, ei nuoruus ja sinisilmäisyys.
Muhun otti S24 deiteissä yhteyttä mies joka on varmasti ap!!! Samat kriteerit, kolme lasta, ja äijä melkein nelkyt. Mun ikä 20 ja ei todellakaan kiinnosta alkaa äitipuoleksi omanikäisille & ehkä vähän friikkiä mieheltä himoita omien lastensa ikäisiä naisenalkuja...
Joo, ap.n kannattaisi ehkä kuitenkin etsiä omanikäistänsä seuraa...itse olen jo 45 nainen ja löysin upean miehen netin kautta (hänellä ikää40v ja aikoinaan haki seuraa 35-45v naisista)
... meillä molemmilla on lapsia ja suhteita takana...siis lähtökohdat samankaltaiset...kumpikin tiedetään mitä halutaan loppuelämältä, ei tarvitse enää leikkiä kotia vaan voidaan olla rohkeasti aikuisia!
Ei kai kukaan nuori tyttö halua tuollaista rasitetta itselleen...oma tyttäreni on 22v ja hän on sanonut että yli 30 miehet on ihan liian vanhoja hänelle!
..."tyttömäinen ja äidillinen nainen"...hohhoijaa siinäpä niitä kriteereitä (haha ... itsehän olen juuri sellainen, voisko lisätä vielä mummomainen :-)
Ite oon 32 mies ja ajatellu, et 27 alkaa olla sellainen alaraja alle sen tuntuu jo aika nuorelta 35 varmaan yläraja, mutta mieluummin siinä kolmenkympin paikkeilla, kun vielä mahdollisesti lapsia haluaisin muutaman vuoden seurustelun jälkeen.
Siis miten halutaan "mahdollisesti lapsia??En ole ikinä tajunnut tuota.Siis joko se juttu on niin että haluaa lapsia,jos sopiva kumppani löytyy taii sitten ei halua.Ja puhun nyt yli 25v.Nuoruudessa nyt voidaan haahuilla sinne tänne mutta kyllä se noilla paikkeilla pitäis alkaa tulemaan asioihin selkeetä kantaa,jo ihan biologisista syistä.Toisekseen,en itse ainakaan halua että kun olen reilut 50v niin lapseni olisi vsta pahimassa teini-iässä,13-17v.Kyllä sitä toivoo että siinä vaiheessa sais jo keskustella lastensa kanssa ihan fiksuja eikä vängätä mitään teinijuttuja.
Onko pakko vääntää tänne noita provoja? Niitä ilmankin tän palstan taso on heikko. Asiallisia viestejä, kiitos.
Ihan jo pelkästään siitä syystä, että rahkeesi eivät missään tapauksessa riitä ylipainoista, juoppoa lähiöyhäriä parempaan. Jos siihenkään.